Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany jechał motorowerem, czołowo zderzył się z busem

Mieszkaniec gminy Wąwolnica podróżując motorowerem zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z volkswagenem. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jak się okazało, 61-latek był pijany.

Do zdarzenia doszło w piątek w miejscowości Stary Pożóg w gminie Końskowola w powiecie puławskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o czołowym zderzeniu motoroweru z busem. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak ustalili policjanci, kierujący motorowerem 61-letni mieszkaniec gminy Wąwolnica jechał od strony Końskowoli, nie trzymając toru jazdy. W pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka volkswagenem. Przyczyną takiego zachowania kierowcy motoroweru wyszła na jaw po przeprowadzeniu badania na trzeźwość.

Jak się okazało 61-latek był pijany. W jego organizmie było ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Puławach. Drugi z kierowców, 32-latek z gminy Puławy był trzeźwy, nic mu się nie stało.

Sprawcy zdarzenia grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka grzywna.

(fot. Policja Puławy)

5 komentarzy

  1. Inflacja 16%, drożyzna …… jak żyć? … bez wodki nie razbierjosz.

  2. Zabijesz takiego śmiecia odpowiesz jak za człowieka

  3. Po śladach na szybie wnoszę, że „czołowo” ma tutaj dosłowny sens.

  4. 2.5 można tylko za tej parti jedynej słusznej i co o swoich polakow walczy jak za swoje

  5. Dylemat. pijany głupek czy głupi pijak ?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo