Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany doprowadził do kolizji i uciekł. Szybko został złapany

63-latek kierujący fordem miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna w takim stanie prowadził pojazd i doprowadził do kolizji drogowej. Jego auto dachowało, a on sam oddalił się z miejsca zdarzenia. Po chwili był w rękach policjantów.

Do kolizji doszło w poniedziałek po godzinie 13.30 w Białce w gminie Milejów w powiecie łęczyńskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych i dachowaniu jednego z nich. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 63-letni mieszkaniec gminy Milejów kierując fordem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z kierującą kią, po czym jego pojazd dachował. Mężczyzna wydostał się z auta, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Po chwili został zatrzymany przez policjantów. Trafił do łęczyńskiego szpitala. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń – relacjonuje aspirant sztabowy Magdalena Krasna z łęczyńskiej Policji.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, kierujący fordem miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Kierująca kią 44-latka była trzeźwa.

– Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kolejna dolegliwość to obowiązek uiszczenia świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Świadczenie to wynosi od 5 do 60 tysięcy złotych – dodaje aspirant sztabowy Magdalena Krasna.

4 komentarze

  1. Kiedyś jeździł rowerem. Oczywiście też nawalony. Ale od czasu, gdy policjanci wolą zatrzymywać meneli na rowerach, niż meneli w samochodach, menele przesiedli się do samochodów.

  2. Czternastki raczej zabraknie na pokrycie szkód. 🙂

  3. Jak zwykle pijaczyna z lewackiej tęczowej opozycji gdzie piją i za kółko siadają Oni tak wszyscy mają Wolne Sądy

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo