Pijani i naćpani na cenzurowanym. Rozpoczęła się policyjna akcja

Na drogach naszego regionu trwa policyjna akcja pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki”. Należy się spodziewać zwiększonej liczby patroli a przede wszystkim kontroli trzeźwości.

W sobotę o godzinie 14.00 na drogach naszego regionu rozpoczęła się policyjna akcja pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki”. Kilkukrotnie większa liczba policjantów ruchu drogowego wyjechała na drogi, by kontrolować trzeźwość kierowców oraz czy nie prowadzą oni pojazdów pod wpływem narkotyków. Szczególnie sprawdzane będą drogi wylotowe z miasta a także miejsca gdzie mogą pojawić się nietrzeźwi kierujący, czyli m.in. drogi przy jeziorach, czy dyskotekach.

Jest to jeden z elementów zwiększania bezpieczeństwa na naszych drogach. Zwłaszcza że osoby pod wpływem alkoholu spowodowały już od początku roku 80 wypadków. – Policjanci każdego dnia podczas służby dokonują wielu kontroli, biorą udział w licznych akcjach profilaktycznych i prewencyjnych, w celu poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Dzisiejsze działania prewencyjne są jednymi z wielu przedsięwzięć prowadzonych przez mundurowych w tym zakresie – wyjaśnia asp. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Chociaż w porównaniu z ubiegłym rokiem liczba wypadków z udziałem pijanych kierujących spadła o około 30 procent, to wciąż obecne jest przyzwolenie społeczne na takie zachowania. Dlatego też podobne akcje mające na celu wyeliminowanie z ruchu jak największej liczby pijanych kierujących są organizowane co jakiś czas. Dzisiejsza ma potrwać przez całą noc i zakończy się w niedzielę o godzinie 6 rano.

(fot. lublin112)
2014-08-09 18:31:21

4 komentarze

 1. tzn. że w niedzielę po 6 rano można jeździć „po kielichu” …

 2. Przejechałem kilka razy miasto wzdłuż i wszerz i widziałem trzy radiowozy…jeden zatrzymał skuter a w dwóch,b****ki popisali się aby tym,że nie chciało im się stać na czerwonym i włączyli sygnały świetlne tylko po to by zjechać rondo na czerwonym i wyłączyć za nim koguty

 3. Najpierw niech zaczną sami od siebie.

 4. Czyli akcja już się skończyła?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7514zł 0.06%
  • GBP 5.305zł 0.43%
  • EUR 4.5628zł -0.01%
  • CHF 4.1592zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Wschód Kultury – Inne Brzmienia 24-27 czerwca 2021 LUBLIN
  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem