Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Po pijanemu wjechał w ogrodzenie. Tłumaczył, że nie wie kto kierował

W piątek nad ranem w Mełgwi audi staranowało ogrodzenie jednej z posesji. Policjanci zastali dwóch mężczyzn, którzy nie przyznawali się do kierowania. Prawda niebawem wyszła na jaw.

W piątek około godz. 4.30 w Mełgwi samochód osobowy staranował ogrodzenie. O zdarzeniu natychmiast powiadomiona została policja. Gdy na miejsce dojechali funkcjonariusze ze Świdnika, zastali rozbite auto stojące w ogrodzeniu oraz dwóch mężczyzn. Żaden z nich nie przyznawał się jednak do kierowania pojazdem.

Obaj mieszkańcy Świdnika zostali zatrzymani. Badanie alkomatem wykazało, że 24-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie, z kolei jego 18- letni kolega był trzeźwy. Jak tłumaczyli policjantom, za kierownicą audi miał siedzieć ktoś inny. Znali tylko jego imię, a miał on zaraz po zdarzeniu uciec w nieznanym kierunku. Ich zeznania przeczyły jednak wyjaśnieniom świadków, którzy dokładnie widzieli, że autem jechało tylko dwóch zatrzymanych mężczyzn.

Ponieważ świadkowie wskazali także kierowcę, 18-latek po przesłuchaniu został zwolniony do domu a 24-latek trafił do policyjnego aresztu. Wtedy to przypomniał sobie, że to on kierował pojazdem. Audi, którym podróżowali mężczyźni, trafiło na policyjny parking. Niebawem 24- latek odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy jak też wysoka grzywna.

2016-10-30 15:36:54
(fot. Policja Świdnik)

11 komentarzy

 1. menele.do wora schować!

 2. Kastrować, zanim się rozmnożą.

  • Zagrożenie taką ewentualnością mogło by być dość przekonujące.
   Przynajmniej dla tych co mają parcie na posiadanie dzieci.
   Ale co z takimi, którzy już są w wieko po prokreacyjnym?

 3. Grozi mu wysoka grzywna,czyli ile?

 4. samochód na złom a prawko zabrać na 10 lat to może się nauczy DEBIL

 5. Eugeniusz Alkocholik

  każdemu może się przydarzyć nie ma co ich krytykować na pewno nie chcieli tak postąpić

  • i ja się napije %,ale dzisiaj i jutro do późnej dzodziny popołudnowej za kółko nie wsiadam,Jak na trzeźwo sié zakoduje to nie ma siły żebym wsiadł.

 6. Jak się pije, to się pamięć traci.

 7. Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

  „Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy jak też wysoka grzywna” – do tego należy dodać koszt parkingowe, remont autka na własny koszt i zwrot kosztów remontu ogrodzenia.
  Sporo tego jak na biednych rodziców opoja.

Wiadomości z info112