Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pijana kobieta siała spustoszenie na ulicach Lublina

W czwartek po południu kompletnie pijana kobieta kierując samochodem osobowym rozbijała samochody które znajdowały się na jej drodze. Została zatrzymana po pościgu.

W czwartek około godziny 15:30 na ulicy Juranda, w okolicach hipermarketu, przechodnie usłyszeli huk uderzenia. Jak się okazało jadące tą osiedlową uliczką auto, uderzyło w zaparkowany na poboczu samochód osobowy. Po chwili pojazd wycofał i zaczął odjeżdżać z miejsca zdarzenia uderzając w kolejne samochody.

W pierwszej chwili w pogoń ruszyła znajdująca się w pobliżu kobieta, którą wyszła z psem na spacer, oraz dostawca z pobliskiej garmażerki, jednak nie udało im się zatrzymać pojazdu, jednak zdołali zapisać numer rejestracyjny. Uciekające auto dojechało do ulicy Zana i skręciło w stronę ulicy Nadbystrzyckiej.

Tymczasem po chwili, przejeżdżający ulicą Zana funkcjonariusze patrolu prewencji zauważyli niespotykany widok. Ulicą jechał rozbity pojazd, dodatkowo w jednym z kół nie było powietrza. Mundurowi widząc, że kierująca samochodem kobieta usilnie stara się jechać do przodu, kompletnie nie zwracając w jakim stanie jest jej pojazd, postanowili ja zatrzymać do kontroli. Jednak kobieta nie reagowała na dawane jej znaki. Została zatrzymana dopiero na skrzyżowaniu ulic Zana i Nadbystrzyckiej. Policjanci kiedy podeszli do kierującej poczuli silną woń alkoholu.

Badanie potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy, miała ona w organizmie ponad dwa promile alkoholu. 51 letnia kobieta nie potrafiła logicznie wytłumaczyć co się stało i dlaczego odjechała z miejsca kolizji. Okazało się, że niedawno odzyskała utracone na kilka lat prawo jazdy, które zostało jej zatrzymane również za jazdę pod wpływem alkoholu. Jak wstępnie ustalono, kierująca podczas swojej jazdy uszkodziła minimum cztery inne auta, przynajmniej tyle osób na razie zgłosiło szkody.

Teraz 51-latka trzeźwieje, następnie po przesłuchaniu usłyszy zarzuty. Grozi jej kilka lat więzienia, i po raz kolejny utrata prawa jazdy.

(fot. lublin112)
2013-08-29 20:55:37

Autor: redakcja

Komentarze wyłączone