Piesza miała tylko krok do zejścia z pasów, z impetem wjechała w nią audi. Zobacz moment wypadku (wideo)

W czwartek rano na ul. Kunickiego doszło do potrącenia pieszej znajdującej się na przejściu. Dzięki życzliwości Centrum Okulistycznego BALMED, otrzymaliśmy nagranie wypadku.

Do zdarzenia doszło w czwartek rano na ul. Kunickiego w Lublinie, w rejonie skrzyżowana z ul. Reja. Jak już informowaliśmy, kierująca pojazdem osobowym marki Audi potrąciła pieszą, schodzącą z przejścia.

Nagranie momentu potrącenia pieszej otrzymaliśmy dzięki życzliwości Centrum Okulistycznego BALMED. Znajdująca się na budynku kamera nagrała całe zdarzenie. Jak widać na filmie, piesza miała krok do tego, aby zejść już z przejścia. Rozpędzone audi dosłownie zmiotło ją z pasów. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Nagranie ku przestrodze!!!

(fot. wideo nadesłane Centrum Okulistycznemu BALMED)

69 komentarzy

 1. Gotowiec na każdą sytuację:
  Potrącenie z winy pieszego –> głupi pieszy.
  Zderzenie z winy rowerzysty –> głupi rowerzysta.
  Zderzenie z pieszym/rowerzystą z winy kierującego samochodem –> głupie przepisy.
  Zderzenie samochodu z innym samochodem –> Zwykły wypadek, który zdarza się nawet najlepszym.

  • Zderzenie z pieszym, co do którego już nie da się twierdzić, że to pieszy albo przepisy -> na pewno kierowała kobieta.

 2. wina kierującej bezsporna. zastanawia mnie tylko brak instynktu samozachowawczego u pieszej. ja nawet idąc chodnikiem oddzielonym od jezdni metrem trawnika mam oczy dookoła głowy, czy ktoś kogoś nie zepchnie z drogi, czy ktoś pijany we mnie nie wjedzie. a tutaj idąc przejściem oczy w asfalt metr przed siebie, bo pierwszeństwo czyni ją nieśmiertelną…
  przecież rozpędzone auto jadące w moją stronę, nie wytracające prędkości byłoby widać przynajmniej kilka sekund wcześniej. czy na prawdę lepiej jest się dać potrącić by dowieść swoich racji?

  • Dokładnie, ja dzieci uczę, że najpierw upewnić się że nic nie jedzie, potem przechodząc przez pierwszą część jezdni patrzeć w lewo, a przez drugą – w prawo, aby upewnić się, że nadal nic nie jedzie. Przecież jak się przechodzi przez szeroką drogę, zwłaszcza tempem spacerowym, jak w tym przypadku – sytuacja przy wchodzeniu i przy schodzeniu może być diametralnie inna. Gdyby wzięła to pod uwagę, zdążyłaby uskoczyć.

   • Kierowca bez muzgu

    Uczy się też kierowców, ale jak widać z nimi to gorzej jak z dziećmi. Ja mam blachy i mnie się nic nie stanie, a reszta..
    A huk z resztą.

    • Na drodze należy liczyć tylko na siebie. Nieważne czyje jest pierwszeństwo i czyja racja – zdrowie zawsze jest ważniejsze.

 3. Na kupią tych siersciuchów i łażą bez celu.

 4. Franio wszystko wiedzacy człowiek, nawet i trochę milicaj😁😁😁 , art…sypie jak sie paczy hehe…wie gdzie przejścia dp zlikwidowane itd..no.złoty człowiek , normalnie skarb. Według mnie ta co szła powinna przyspieszyć skoro widziala auto,( to nie Indie , żeby chodzic jak krowa,) no ale tez i kierowca audi powinien zwolnić..przecież pieszy zawsze moze.chcieć zawrócić? I dzwon gotowy…

  • wjedź w krowę to zobaczysz skutki

  • Kierowca bez muzgu

   A może warto wziąć pod uwagę, że ta co szła z racji na wiek nie mogła przyśpieszyć?
   Natomiast kierująca nie tylko powinna zwolnić, wręcz musiała to zrobić. I to bez znaczenia czy ktoś na przejściu był czy nie. Już samo istnienie przejścia wymusza zmniejszenie prędkości.

   W ogóle co to za tekst z przyśpieszaniem? Co to my jakaś azjatycka dzicz, że trzeba przed samochodami uciekać?

   • Panie Kierowco bez muzgu, niestety jak widać mamy takie ewenementy za kierownicą wielu puszek.
    Robi kwity ale nie po to aby móc bezpiecznie się poruszać tylko, żeby się pochwalić i móc śmigać wymarzonym samochodzikiem. Niestety w całym tym ich szczęściu brakuje im miejsca na spoczywającą na nich odpowiedzialność i empatię. Odsuwanie odpowiedzialności za swoje czyny to bardzo częste zjawisko w przypadku pseudo kierowców.
    Ja już osobiście nie pojmuje jak to wszystko co się ciągle dzieje jest możliwe, i jeszcze na dodatek oprawcy krzyczą jacy to oni niewinni…

 5. Cztery pasy. Żadnego samochodu. Wystarczy nogę z gazu zdjąć. Ludzie opamiętajcie się każecie pieszym biegać.

 6. Jaki tu każdy jest mądry, czego to wyście nie widzieli, czego to wy nie znacie. Nikogo tak naprawdę nie obchodzą wasze baśnie, a zamiast tego odnieślibyście do tego przypadku. Ja tutaj widzę nic nie winna kobietę na spacerku z pieskiem, która zachowuje się w sposób prawidłowy na drodze. Natomiast kierowca z impetem wjeżdża w przechodnia, popełnia przestępstwo i skazuje kobietę na ból i być może dochodzenie do siebie latami. Dopóki prawo nie zacznie odpowiednio i sprawiedliwie karać nic się tu nie zmieni. Kierowca zasługuje na dożywotnio zabrane prawko 5 lat odsiadki co najmniej i odszkodowanie dla potrąconej osoby, natomiast jeśli potrącenie jest ze skutkiem śmiertelnym 25 lat. Gwarantuje wam, że przy takich karach bardzo szybko ilość takich wypadków spadłaby mniej więcej o połowę.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL