Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Piesza była na jezdni, kierowca mazdy nie zdołał uniknąć potrącenia

70-latka przechodząca przez drogę krajową nr 17 w Łabuńkach Pierwszych, została potrącona przez kierowcę mazdy. Po potrąceniu, poszkodowana piesza została przetransportowana do szpitala na badania.

W miniony piątek około godziny 19.30 w miejscowości Łabuńki Pierwsze w powiecie zamojskim, na drodze krajowej numer 17, w terenie zabudowanym, doszło do potrącenia pieszej. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący mazdą jechał w kierunku Zamościa. Nagle zauważył kobietę na środku jezdni i próbował uniknąć zderzenia, zjeżdżając na prawą krawędź drogi. Niestety, lusterkiem pojazdu potrącił 70-letnią pieszą, mieszkankę gminy Łabunie.

Poszkodowana kobieta została przewieziona do szpitala, jednak po badaniach stwierdzono, że nie doznała poważniejszych obrażeń. Kierowca mazdy, 65-latek z gminy Tyszowce, był trzeźwy. W czasie, gdy służby ratunkowe pracowały na miejscu zdarzenia, ruch na tym odcinku drogi był utrudniony i odbywał się wahadłowo. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności potrącenia 70-latki.

(fot. Policja Zamość)

16 komentarzy

 1. A piesza była trzeźwa?

 2. obok chodnik jest , brawo babo

  • Brawo głąbie 🙂
   Jeszcze wytłumacz jak chodnikiem przejść na drugą stronę jezdni?

   • Nie ma przejścia to nie ma przechodzenia. Babie zakładać sprawę i niech naprawia samochód. Następnym razem niech idzie rowem.

    • A jak ciebie nazwać?
     Od kiedy przez ulicę można przechodzić tylko i wyłącznie przez PDP???
     Poczytaj głąbie przepisy a do tego czasu możesz sobie chodzić rowem.

    • Art. 26.7. W razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w celu umożliwienia jej przejścia.

    • Dzięki, że przynajmniej po PdP pozwalasz przechodzić.

     • Jesteście cwaniakami do czasu

      Też powinno to być zabronione bo hamują ruch. Jeden ludek na przejściu hamuje kilkanaście samochodów co przekłada się na większą emisję gazów cieplarnianych oraz szybsze zużywanie się podzespołów. Do tego przyczyniają się do bardzo niebezpiecznych sytuacji drogowych. Kiedyś to zrozumiecie jak wam ktoś wejdzie pod koła.

      • Zatem wiele innych zasad ruchu też jest głupich. Bo dlaczego ciężarówka ma się zatrzymywać by przepuścić osobówkę, czy nawet motocyklistę. A autobus po mieście też powinien mieć pierwszeństwo przed mniejszymi pojazdami.
       Może kiedyś to zrozumiecie.

    • Cywilny pozew do sądu z kosztami uszkodzonego lusterka???
     A idź ty w *****

 3. Dlaczego nigdy nie ma informacji o wysokości mandatu, jaki otrzymała piesza? Przy kierowcach to zaraz jest grubą czcionką, że dostał 1500 albo więcej. Jeszcze milicjanci powinni pałą zdzielić dla lepszej pamięci na przyszłość.

  • Muszą sprawdzić czy jest pisowska lub chodzi do kościoła. Jeżeli jest pisówą lub chodzi do kościoła to kierowca ma problemy. Jeżeli nie to dostanie mandat po weryfikacji jej persony.

 4. W końcu linia nie ściana to można iść. o 19:30 jest już ciemno to nikt by nie zauważył.

 5. Ciekawa interpretacja.
  Pieszy przechodzący poza PdP powinien przepuścić nadjeżdżające pojazdy. A przechodząc po PdP też. Nawet mając zielone powinien się wpierw upewnić, że może przechodzić i przepuścić ewentualne pojazdy jadące na czerwonym.

 6. No dobra, a staruszek to na co się gapił, że aż musiał „nagle zauważyć kobietę na środku jezdni”?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo