Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pies przez kilka godzin przebywał w nagrzanym aucie. Policjanci wyważyli drzwi i wydostali zwierzę (wideo)

Policjanci z Kraśnika otrzymali zgłoszenie o psie, który skomlał zamknięty w nagrzanym aucie. Mundurowi wyważyli drzwi pojazdu i wydostali z wnętrza zwierzę. Jak ustalili pies przebywał tam od kilku godzin bez wody.

Wczoraj na jednej z ulic Kraśnika osoba przechodząca obok zaparkowanego pojazdu usłyszała skomlenie psa, z części ładunkowej zaparkowanego samochodu i wezwała policję. Temperatura przekraczała 30 stopni, a pojazd stał na słońcu. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie, na miejscu próbowali ustalić właściciela jednak bezskutecznie. Z relacji świadków wynikało, że zwierzę mogło przebywać tam już od kilku godzin.

– Policjanci podjęli decyzję o wyważeniu tylnych drzwi, gdyż nie było innej możliwości. Po siłowym otwarciu z silnie nagrzanej metalowej konstrukcji pojazdu spod licznych części samochodowych wybiegła suczka, którą policjanci szybko napoili wodą i włożyli do klimatyzowanego radiowozu. Następnie przewieźli zwierzę do weterynarza, gdyż było zaniedbane. Ostatecznie suczka trafiła do stowarzyszenia „TULIMY” gdzie wolontariusze zajęli się nią. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tej zagrażającej życiu i zdrowiu zwierzęcia sytuacji. Wstępnie właściciel pojazdu tłumaczył policjantom, że nie wie w jakich okolicznościach zwierzę znalazło się w środku – na to pytanie odpowie prowadzone postępowanie – relacjonuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej Policji.

Nie zostawiaj zwierząt w pojeździe podczas upału

Pamiętajmy aby nigdy nie pozostawiać zwierząt czy osób w nagrzanym pojeździe, gdyż temperatury które tam powstają mogą sięgać kilkudziesięciu stopni, co w konsekwencji zagraża ich życiu i zdrowiu.

Sprawdzajmy pojazd przed wyjściem z niego, upewnijmy się dwa razy zanim go opuścimy. Oprócz tragedii do której może dojść w takich okolicznościach, za takie zachowanie można narazić się też na odpowiedzialność karną. Reagujmy i nie przechodźmy obojętnie na taki widok, jeśli trzeba zaalarmujmy służby.

32 komentarze

  1. Brawo panowie, a właściciel samochodu niech eis głupio nie tłumaczy. Skazać na prace społeczne w schronisku dla zwierząt to możne zrozumie co zrobił nie tak.

  2. No dostał 100 zł mkk.

  3. Gratulacje Panowie.Mam nadzieję że właściciel otrzyma stosowną karę.Ci ludzie naprawdę się nie nauczą, że taka temperatura i taki stan pogody dla nikogo nie jest zdrowy ..Ludzie myślcie trochę.

  4. Cebulandia moja kraina

    Ja bym zamknął tego wlasciciela w zamknietym samochodzie na pelnym słońcu.

  5. To policja ważniejszych zajeć nie ma?!!

  6. Dziekuję Panowie Policjanci za uratowanie tej psinki. Brakuje słów żeby skomentować zachowanie takich właścicieli.

  7. Uratowali swojego ?

  8. i tylko do tego sie nadajecie jmatoły w mundurach

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo