Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pięć osób w szpitalu po zderzeniu dwóch pojazdów na łuku drogi (zdjęcia)

W miniony wtorek po południu w miejscowości Czarnystok doszło do groźnego wypadku. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów osobowych ucierpiało łącznie pięć osób.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek około godziny 13.40 w miejscowości Czarnystok w gminie Radecznica. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych na drodze powiatowej. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.

– Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że kierujący citroenem jechał w kierunku Lipowca. W przeciwnym kierunku poruszał się kierujący oplem. Na łuku drogi w prawo kierujący oplem nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z citroenem. Citroenem poza 47-letnim kierowcą podróżowało jeszcze trzy osoby. Kobieta w wieku 51 lat oraz dwaj mężczyźni w wieku 28 i 52 lat. Wszyscy to mieszkańcy gminy Radecznica. Oplem kierował 35-letni mieszkaniec Zwierzyńca, jechał sam – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej Policji.

Do szpitali trafili obaj kierujący, a także trójka pasażerów z Citroena. Po badaniach okazało się, że poważniejszych obrażeń ciała doznał jeden z pasażerów citroena w wieku 28 lat. Pozostali uczestnicy wypadku po badaniach mogli opuścić placówki służby zdrowia.

– Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący byli trzeźwi. Policjanci za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego kierującemu oplem zatrzymali prawo jazdy. Zatrzymali też dowody rejestracyjne obu pojazdów z uwagi na powstałe w nich uszkodzenia. Na miejscu wypadku pracowali funkcjonariusze grupy dochodzeniowo-śledczej, przesłuchali świadków, wykonali oględziny samochodów, zabezpieczyli też ślady – wyjaśnia aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło.

W czasie, gdy doszło do wypadku panowały trudne warunki drogowe spowodowane opadami deszczu. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Pięć osób w szpitalu po zderzeniu dwóch pojazdów na łuku drogi (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

 

Pięć osób w szpitalu po zderzeniu dwóch pojazdów na łuku drogi (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

 

Pięć osób w szpitalu po zderzeniu dwóch pojazdów na łuku drogi (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

 

Pięć osób w szpitalu po zderzeniu dwóch pojazdów na łuku drogi (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

8 komentarzy

 1. Jeśli kierujący byli mężczyznami, co wynika z treści artykułu, to obaj trafili do szpitala. Obaj kierujący (mężczyźni) trafili do szpitala. Oboje kierujący (gdyby to byli kobieta i mężczyzna) trafiliby do szpitala.

 2. Wierna słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

  No to się pośpieszył ów 35-letni mieszkaniec Zwierzyńca do kryminału, oj pośpieszył…

 3. Dla właściciela pojazdu kierowanego przez sprawcę wypadku OC x 100 czy tylko x 10 ?
  Ja nie mam ochoty płacić za: akcje służb, leczenie, rehabilitację, renty, ZUSy osób poszkodowanych przez Pana Kierowcę. Niech ubezpieczyciel pokryje wszystkie te koszty.

 4. Dla właściciela pojazdu kierowanego przez sprawcę wypadku OC x 100 czy tylko x 10 ?

  • Ja nie mam ochoty płacić za: akcje służb, leczenie, rehabilitację, renty, ZUSy osób poszkodowanych przez Pana Kierowcę.

 5. Jest okropny zakręt ,jak jest sucho,trzeba jechać 60 ,70 maksymalnie a jak jest w deszczu to 50,40km /h a jak jest lód na drodze to 30,20 km/h

 6. Bardzo znosi na tym zakręcie,jest byle jakie pobocze bo od razu od krawędzi asfalu nie ma ziemi ani tłucznia,tylko jest zagłębienie terenu

Dodaj komentarz

Z kraju