Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pięć kolizji w ciągu weekendu. Przyczyny zdarzeń wciąż te same (zdjęcia)

W trakcie minionego weekendu na drogach powiatu krasnostawskiego doszło do pięciu groźnych zdarzeń drogowych. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Przyczyną kolizji była nadmierna prędkość oraz niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

– O sporym szczęściu może mówić 21-latek, który w sobotę około godziny 15.00 w miejscowości Zakręcie na drodze krajowej numer 17 kierując samochodem marki Toyota nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze i w trakcie wyprzedania innego pojazdu stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna jechał z trójką pasażerów. Na szczęście nikomu nic się nie stało, nie ucierpieli również inni uczestnicy ruchu drogowego. 21-latek był trzeźwy, został ukarany mandatem – relacjonuje starszy sierżant Anna Chuszcza z krasnostawskiej Policji.

Drugie zdarzenie miało miejsce na tej samej drodze w niedzielę. Około godziny 13.00 w Izbicy, na trasie Krasnystaw – Zamość zderzyły się dwa pojazdy.

– Kierujący fiatem ducato 62-latek nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego do samochodu osobowego marki Ford w wyniku czego najechał na tył tego pojazdu. Obaj kierujący byli trzeźwi, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący fiatem został ukarany mandatem – wyjaśnia starszy sierżant Anna Chuszcza.

Na drogach powiatu krasnostawskiego w miniony weekend doszło jeszcze do trzech drobniejszych zdarzeń drogowych, w których na szczęście nikt nie ucierpiał.

Pięć kolizji w ciągu weekendu. Przyczyny zdarzeń wciąż te same (zdjęcia)

fot. OSP KSRG Izbica

 

Pięć kolizji w ciągu weekendu. Przyczyny zdarzeń wciąż te same (zdjęcia)

fot. Policja Krasnystaw

 

Pięć kolizji w ciągu weekendu. Przyczyny zdarzeń wciąż te same (zdjęcia)

fot. OSP KSRG Krzywe

4 komentarze

  1. Mnie to wcale nie dziwi że w tamtym rejonie czyli Krasnegojorku tyle wypadków. Tam mieszkają „oryginalni” ludzie.

    • Myślałem że ludzie z twoim tokiem myślenia już wyginęli, a jednak jakieś pojedyńcze osobniki gdzieś w dżungli są.

  2. Ktoś chce nam wcisnąć manipulację, że na 5 kolizji, 5 było spowodowanych przez kierujących samochodami? To ile to wyjdzie procent?
    Na forum spotykałem się z tezami, że 99% zdarzeń drogowych powodują piesi. A resztę rowerzyści.

  3. To na pewno jakaś pomyłka. Nie prędkość tylko brak toru i złe oznakowanie.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112