Piątkowa akcja policji pod kryptonimem „Speed”. Blisko 90 wykroczeń i 7 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych

W miniony piątek policjanci z Lublina na ulicach miasta przeprowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Speed”. Mundurowi ujawnili blisko 90 wykroczeń oraz zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych.

W miniony piątek policjanci z lubelskiej drogówki przeprowadzili działania pod kryptonimem „Speed”. Celem działań było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego.

W trakcie działań przeprowadzono kilkadziesiąt kontroli pojazdów. W ich trakcie policjanci ujawnili blisko 90 wykroczeń. W 7 przypadkach, ze względu na zły stan techniczny pojazdów, konieczne było zatrzymanie dowodów rejestracyjnych.

Jednym z kierowców zatrzymanych do kontroli był 32-latek prowadzący BMW. Mężczyzna w pojeździe miał całkowicie oklejone folią szyby. Co więcej, poruszał się bez tablic rejestracyjnych i nalepki legalizacyjnej.

Mężczyzna w obecności policjantów usunął nieprawidłowości. Gdy z przednich szyb zniknęła folia, a tablica rejestracyjna i nalepka legalizacyjna znalazły się na właściwym miejscu 32-latek ruszył w dalszą podróż.

(fot. Policja Lublin)

Zobacz również

26 komentarzy

 1. przecież tym bmw to dzisiaj znowu będzie bez naklejki i tablic zapiedzielał

  • Tablice miał, ale nie przyczepił… Coś z głową nie w porządku ma?
   A i jeszcze szyby se zakleił…

 2. Wyniki okazały się bezlitosne. Potwierdzono bowiem wstępną hipotezę o tym, że wśród posiadaczy Audi, BMW czy Mercedesów jest więcej osób o nastawieniu egocentrycznym, kłótliwych, upartych, nieuprzejmych i uważających siebie za lepszych. Nie jest to jednak kwestia samochodu, a człowieka.

 3. A gdzie te cepy blachy mają ?

 4. Kwoty tych mandatów musiały być porażające. Kierujący, który raz na 5 lat dostanie 200PLN mandatu, drugu raz nie popełni tego wykroczenia.

 5. A dlaczego wypuścili kogoś, kto jawnie i świadomie łamie obowiązujące przepisy? To nie był przypadek! Tablica rejestracyjna nie został mu skradziona, folii też mu nikt nie nakleił na złość, a i naklejka legalizacyjna sama się nie odkleiła. To było działanie zaplanowane! Skoro działał z premedytacją powinien ponieść surowe konsekwencje i żadne mandaty w takim przypadku nie pomogą. Kilka stówek nic go nie nauczy. Auto na lawetę i na parking, zabrać DR i skierować na dokładne i szczegółowe badania pojazdu.
  Rozumiem przepaloną żarówkę: kierowca nie zauważył, kontrolujący pozwolił usunąć usterkę i puszcza dalej sprawnym autem. To był jednak przypadek. Nie da się przypadkiem okleić sobie szyb folią!

  • Dobrze, że przynajmniej mandat nałożyli na Pana Kierowcę, bo mogło się skończyć na pouczeniu.

 6. czyli mozna zdjac tablice do bagazmika i jezdzic bez nich a w razie kontroli pozwola zalozyc na miejsce i żadnych konsekwencji pojedziemy dalej ??

 7. Taki był szybki i nietykalny ale folie pazurkami przy policji zrywał – twardy, szybki gość z BMW.

 8. Anonimowy wielbiciel

  To już wiem dlaczego tyle miśków na mieście i okolicach było. Mówią i piszą ilu w BMW czy w KAŁDI „wpadło” podczas kontroli. A ja jestem ciekaw ilu Januszy w rydwanie prestiżu – np. passerati 1.9 w gnoju zostało złapanych.
  w sumie wieśwagny to wyprzedzają nawet laguną więc za prędkość to chyba nikogo nie złapią

 9. powinien zostać aresztowany na 24h w celu wyjaśnienia, czy nie miał do czynienia z przestępstwem jakimś, po to się odkleja tablice i maskuje swoją tożsamość, a nie przykręcił i pojechał dalej

 10. Jakieś to dziwne. Jedni wymagają tablic rejestracyjnych w rowerach, a tymczasem za jazdę samochodem bez tablic grozi śmieszny mandat.

 11. Jesli kierowca usunie usterke na miejscu przy policjantach nie ma podstawy do zatrzymania dow. Rej. Mozna ukarac tylko kierowce za moruszanie sie pojazem o niwlasciwym stznie tech. Niezgodnymm z warunkami tech. A to mandat do 500zl.chyba ze jechal bez pawow i na komorce albo przekroczydozw predkoscto 1000.hehehea takie mandaty ponoc padaly tej nocy. Dlztego wiesniaki ktore przyjechaly na gościnne wystepy poszpznowac swoimi strychninami odjeżdżały szybciutko do domciu. Policmajstry sie nie patyczkowali. Paru pojechało na lawetach na parking policyjny i spokoj na miescie. Brawo policmajstry tak trzymac

 12. Ehu Ehu .

 13. Nie było sensacji to napisali o BMW. Lublin112 schodzi na psy

 14. To nie ten co po nocach driftuje i spać nie daje

 15. Policja niech „utylizuje” ban…dytów z ukrainy bo sąd niemrawy ich wypuszcza. Ściganie rodaków w jakichś akcjach ” speed”, czy jak ich tam WUJ zwał to ośmieszanie godności Policjanta, a bandycka swołocz chochłów „jaja” sobie robi z naszego wymiaru niesprawiedliwości. To wielkie marnotrawstwo. ( Żywy cel ćwiczebny dla Policji i Pograniczników ) i… wdzięczność RODAKÓW. !

 16. Taaaa ha ha ha. A ilu uciekło? Mnie nie byli w stanie dogonić i z tego co wiem to nie tylko mnie.

 17. Rgs – nie pasuje ci Lublin112 to tu nie zaglądaj.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9313zł 1.17%
  • GBP 5.0998zł 0.77%
  • EUR 4.6189zł 0.65%
  • CHF 4.3113zł 0.87%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach