Petycja Fundacji Wolności do TVP3 Lublin. „95% czynnych polityków, którzy pojawili się w programie „To nas dotyczy”, to przedstawiciele PIS”

Fundacja Wolności z Lublina apeluje do dyrektora TVP3 Lublin, aby zwiększyć udział przedstawicieli innych niż rządząca partii w programie „To nas dotyczy”. Z analizy Fundacji wynika, że 95% czynnych polityków, którzy pojawili się na ekranie, to przedstawiciele PIS.

Fundacja Wolności z Lublina wysłała do dyrektora TVP3 Lublin petycję, po tym jak przeanalizowała polityczną przynależność gości uczestniczących w programie „To nas dotyczy”.

Jak się okazuje, na antenie występowali posłowie – 27 razy, w tym 26 razy z PiS i 1 z PO, radni sejmiku – 12 razy, wszyscy z PiS oraz radni miasta Lublin – 21 razy, w tym 17 razy z PiS.

– W sumie czynni politycy gościli w programie 61 razy. Wśród nich 56 razy (92%) na ekranie pojawiali się reprezentanci PiS. W związku z powyższym, mając na uwadze zasady opisane w art. 21 pkt. 1 i pkt 2 oraz art. 23 pkt 1 ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji zwracam się z petycją w interesie publicznym, aby zwiększyć udział przedstawicieli innych niż rządząca partii w tym programie. Można to spowodować np. gdy każdorazowo podczas zapraszania do programu polityka PiS (posła lub radnego) zaproszą Państwo również polityka jednej innej partii – czytamy w petycji, którą Fundacja przesłała do TVP3 Lublin.

Program „To nas dotyczy” emitowany jest po głównym wydaniu Panoramy Lubelskiej. Jak zaznacza Fundacja Wolności, zwiększenie różnorodności opcji politycznych w programie TVP3 Lublin przyczyni się do większej dbałości o dobre imię telewizji publicznej, będzie sprzyjać swobodnemu kształtowaniu się poglądów obywateli oraz umożliwi im uczestniczenie w życiu publicznym poprzez prezentowanie zróżnicowanych poglądów i stanowisk oraz wykonywanie prawa do kontroli i krytyki społecznej.

Na poniższych grafikach analiza gości przygotowana przez Fundację Wolności, którzy byli obecni w programie „To nas dotyczy”.

(fot. nadesłane Fundacja Wolności, lublin112.pl)

27 komentarzy

 1. Szok! Szok i niedowierzanie!

  • Jaki szok – to norma, że media – każde są stronnicze jedne na 60 % inne na 95%
   A politykierzy pierzą głupoty tak, aby przy korycie nadal być.
   Przykładów łamania poprawności dziennikarskiej w TVP jest wiele od codziennych „wiadomości” poprzez programy publicystyczne na filmach emitowanych kończąc.
   Doskonałym przykładem jest program „Alarm” i między innymi materiał o broni czarnoprochowej, która zabija Polaków… jakby alkoholicy i bandziory nie mordowali codziennie – a nie sorry za alko jest akcyza to jest dozwolony…
   A czy mówili głośno, że funkcjonariusz na służbie strzelił sobie w ostatnim tygodniu w łeb na posterunku?? czy raczej przemilczeli temat bo to niewygodne bo przecież władza jest święta i nieomylna – tylko obywatele musza być kontrolowani i wszystko trzeba im odebrać.

  • pisowska tuba propagandowa jak każde inne publiczne radio czy telewizja
   tylko kto to ogląda – ciągła mowa nienawiści i szkalowania każdego kto choćby nie jest za pis-em jedynie pisuar ogląda i się nakręca jak za starych czasów komuny

 2. Nie byli zapraszani, czy nie chcieli występować, a teraz potrzebna darmowa reklama wyborcza?

 3. małpa w czerwonym

  Ktoś ogląda to gooo..no ? Zaorać i cartofffle posadzić .

 4. Opozycja ma 100% na „pasku” oczywiście w negatywnym kontekście.

  • A w jakim kontekscie należało by pisać o jełopach? To dopireo by było oszustwo gdy by napisano o opozycji że nie są oszustami.

   • NALEŻAŁOBY łącznie.

   • O jełopach należy pisać „jełopy”, niezależnie od barw politycznych i przynależności partyjnej, przynależności do rządu lub opozycji, poparcia Kościoła lub napiętnowania z jego strony, sympatyzowania z UE, lub z Trumpem, etc. Tego właśnie w mediach publicznych brakuje – tutaj jełopy są przedstawiani wyłącznie po jednej stronie, co akurat jak widać ciemny lud kupuje z podziękowaniem dla Ku***ego.

 5. już dogoniliśmy wschód prawo my

 6. Jeszcze nie jest tak źle. Niebawem bedzie 110% pisu.

  • Tak jak szans w sondażach, że Duda wygra w drugiej turze, gdzie po zsumowaniu % oddanych glosów na obu kandydatów wyszlo ponad 100% 😀

 7. Przecież to tvpis więc kto ma występować

 8. Jak się nie ma nic do powiedzenia lub klepie bzdury, to po co zapraszać.

 9. Przecież to TvPis a nie TVP3

  • Oczywiście, że tak, państwowa to państwowa. Ale naprawdę, aż mnie dziwi, że ktoś jeszcze to ogląda. O tyle o ile TVPiS czasem puści jakiś meczyk, bo jeśli chodzi o filmy to nie ma co nawet mówić, to regionalne ogląda raczej nisza społeczna. W tej telewizji naprawdę nie ma ostatnio ani nic konstruktywnego, ani rozrywkowego, jest za to walkowany temat polityki i COVIDa prawie 24/h. Trzeba być masochistą żeby to oglądać.

 10. OOOOO BARDZO DOBRZE! Świetnie Fundacja Wolności popieram – TVP propagandowe, a tv publiczna chyba powinna byc neutralna!

 11. FUNDACJA SOROSA I BATOREGO – wiadomo mośków
  Pluralizm mieliśmy w TVP za rządów PO i PSL
  wtedy TVP było obsadzone sługusami z TVN24 – LIS, TADLA, KRAŚKO, LEWICA, OLEJNIK
  jedyny program Pospieszalskiego był anty rządowy i był zdejmowany z anteny wielokrotnie

  • Odeeeeezwał się! Skoro w mediach poziom propagandy się nie zmienił, to po co było to ględzenie o moralności, o wyższości jednych nad drugimi, o świętych hasłach i wartościach, o zbydlęceniu poprzednich i czystości następców, gdy PiS zabierał się za wybory 2015 i podmianę „niezależnych” dziennikarzy? Za PO w mediach występowały różne opcje polityczne, ale dla ograniczonych ciućków wszystko co nie on, to lewica, więc nie ogarniesz rzeczywistości w swoim uproszczonym rozumowaniu. Za PiS i dziennikarze, i goście w studio przedstawiają jedną wizję świata, państwa, polityki – nie ma mowy o pluralizmie i krytycyzmie wobec rządzących.

 12. niech zminią nazwe na TV Kur…wy

 13. cząsteczka_suwerena

  Co się czepiacie… przecież SUWEREN, niczym magiczna wróżka, wybrał PiS, więc mają prawo rządzić. Na tym polega ich pojmowanie demokracji, że przy dwóch wilkach i owcy, wilki mogą robić, co tylko zechcą. Prawo owcy do głosu? Phi, przecież suweren… a poza tym PO też robiła be, to i my możemy!

 14. A później poruszysz jakikolwiek temat z wujkiem/ciotką/sąsiadem/nieznajomym i słyszysz propagandę rodem z pasków TVP. „No jak nie, jak tak, przecie w Info (TVP 1,2,3…) powiedzieli!”.

 15. I znowu kwik świń oderwanych od koryta.

 16. ciągle widzę łopatę, kuleszę albo tokarską

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach