Petycja Fundacji Wolności do TVP3 Lublin. „95% czynnych polityków, którzy pojawili się w programie „To nas dotyczy”, to przedstawiciele PIS”

Fundacja Wolności z Lublina apeluje do dyrektora TVP3 Lublin, aby zwiększyć udział przedstawicieli innych niż rządząca partii w programie „To nas dotyczy”. Z analizy Fundacji wynika, że 95% czynnych polityków, którzy pojawili się na ekranie, to przedstawiciele PIS.

Fundacja Wolności z Lublina wysłała do dyrektora TVP3 Lublin petycję, po tym jak przeanalizowała polityczną przynależność gości uczestniczących w programie „To nas dotyczy”.

Jak się okazuje, na antenie występowali posłowie – 27 razy, w tym 26 razy z PiS i 1 z PO, radni sejmiku – 12 razy, wszyscy z PiS oraz radni miasta Lublin – 21 razy, w tym 17 razy z PiS.

– W sumie czynni politycy gościli w programie 61 razy. Wśród nich 56 razy (92%) na ekranie pojawiali się reprezentanci PiS. W związku z powyższym, mając na uwadze zasady opisane w art. 21 pkt. 1 i pkt 2 oraz art. 23 pkt 1 ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji zwracam się z petycją w interesie publicznym, aby zwiększyć udział przedstawicieli innych niż rządząca partii w tym programie. Można to spowodować np. gdy każdorazowo podczas zapraszania do programu polityka PiS (posła lub radnego) zaproszą Państwo również polityka jednej innej partii – czytamy w petycji, którą Fundacja przesłała do TVP3 Lublin.

Program „To nas dotyczy” emitowany jest po głównym wydaniu Panoramy Lubelskiej. Jak zaznacza Fundacja Wolności, zwiększenie różnorodności opcji politycznych w programie TVP3 Lublin przyczyni się do większej dbałości o dobre imię telewizji publicznej, będzie sprzyjać swobodnemu kształtowaniu się poglądów obywateli oraz umożliwi im uczestniczenie w życiu publicznym poprzez prezentowanie zróżnicowanych poglądów i stanowisk oraz wykonywanie prawa do kontroli i krytyki społecznej.

Na poniższych grafikach analiza gości przygotowana przez Fundację Wolności, którzy byli obecni w programie „To nas dotyczy”.

(fot. nadesłane Fundacja Wolności, lublin112.pl)

Zobacz również

27 komentarzy

 1. FUNDACJA SOROSA I BATOREGO – wiadomo mośków
  Pluralizm mieliśmy w TVP za rządów PO i PSL
  wtedy TVP było obsadzone sługusami z TVN24 – LIS, TADLA, KRAŚKO, LEWICA, OLEJNIK
  jedyny program Pospieszalskiego był anty rządowy i był zdejmowany z anteny wielokrotnie

  • Odeeeeezwał się! Skoro w mediach poziom propagandy się nie zmienił, to po co było to ględzenie o moralności, o wyższości jednych nad drugimi, o świętych hasłach i wartościach, o zbydlęceniu poprzednich i czystości następców, gdy PiS zabierał się za wybory 2015 i podmianę „niezależnych” dziennikarzy? Za PO w mediach występowały różne opcje polityczne, ale dla ograniczonych ciućków wszystko co nie on, to lewica, więc nie ogarniesz rzeczywistości w swoim uproszczonym rozumowaniu. Za PiS i dziennikarze, i goście w studio przedstawiają jedną wizję świata, państwa, polityki – nie ma mowy o pluralizmie i krytycyzmie wobec rządzących.

 2. niech zminią nazwe na TV Kur…wy

 3. cząsteczka_suwerena

  Co się czepiacie… przecież SUWEREN, niczym magiczna wróżka, wybrał PiS, więc mają prawo rządzić. Na tym polega ich pojmowanie demokracji, że przy dwóch wilkach i owcy, wilki mogą robić, co tylko zechcą. Prawo owcy do głosu? Phi, przecież suweren… a poza tym PO też robiła be, to i my możemy!

 4. A później poruszysz jakikolwiek temat z wujkiem/ciotką/sąsiadem/nieznajomym i słyszysz propagandę rodem z pasków TVP. „No jak nie, jak tak, przecie w Info (TVP 1,2,3…) powiedzieli!”.

 5. I znowu kwik świń oderwanych od koryta.

 6. ciągle widzę łopatę, kuleszę albo tokarską

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja