690 680 960

82-latka podejrzana o rozlewanie i sprzedawanie napojów spirytusowych

Bialscy policjanci zatrzymali 82-latkę z gminy Rossosz, która jest podejrzana o rozlewanie i sprzedawanie napojów spirytusowych. Co więcej, w mieszkaniu zajmowanym przez kobietę znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci z Białej Podlaskiej ustalili, że 82-letnia mieszkanka gm. Rossosz może rozlewać i sprzedawać napoje spirytusowe. W miniony wtorek mundurowi zauważyli, jak z miejsca zamieszkania kobiety wychodził mężczyzna z alkoholem bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Jak się okazało, mieszkaniec tej samej gminy, kupił u kobiety butelkę nielegalnego alkoholu. Policjanci weszli na posesję 82-latki, gdzie podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli kilka litrów spirytusu oraz rozrobiony już alkohol. Mundurowi zabezpieczyli też papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy. Zgodnie z Ustawą osoba, która bez wymaganego wpisu do rejestru rozlewa napoje spirytusowe podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

(fot. Policja Biała Podlaska)

10 komentarzy

 1. To mieli nosa wytropić takiego przestepce aż dziw że nie wzywali antyterrorystów pewnie chodzą dumni jak pawie

 2. 🗣🗣covid- 19

  Babkę zamknąć w ZK , niech uczy jak robi się biznes.😃😃

 3. Ile grozi za rozlewanie? Na ostatniej imprezie jak polewałem to rozlałem trochę. Mam uciekać z Polski?

 4. „Zgodnie z Ustawą osoba, która bez wymaganego wpisu do rejestru rozlewa napoje spirytusowe podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.”

  Czyli kupując spirytus i robiąc z niego wódkę podlegamy pod ten przepis?

  • Nie. Jeśli kupisz spirytus legalnie z polską akcyzą i zrobisz z niego wódkę, nalewkę, czy też nalewkę z wódki kupionej w sklepie, nie mają prawa nic Ci zrobić, ale oczywiście jak to najnowsza tendencja w państwie Jarosławskim stanowi, będziesz musiał napewno udowodnić, że surowiec do pozyskania trunków nabyłeś legalnie.
   Ustawa dopuszcza domowy wyrób takich trunków wysokoprocentowych jak: rum, whisky, okowitę, brandy, wódkę, gin i likiery z alkoholu etylowego zakupionego legalnie. Wytwarzanie wina, cydru, czy piwa róznież jest legalna. Wszystko oczywiście na własny użytek, bez wprowadzania do obiegu.

   • To wiem, ale przez ten fragment artykułu myślałem, że coś się zmieniło w przepisach. Tyle teraz po nocach przepisów przepychają, że nie można być niczego pewnym.

 5. Gdzie byli rodzice?!?

 6. odważni policjanci , powinni AT wezwać , brawo brawo za ujęcie niebezpiecznego przestępcy, a ile skarb państwa stracił ????,

 7. dziwne że policja biała a nie Wisznice ta babcia z 20lat handluje a w okolicy jest druga meta jak sklep

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas