Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Petro Poroszenko przyjeżdża do Lublina. Będzie protest przeciwinków wizyty ukraińskiego prezydenta

18 grudnia do Lublina przyjedzie prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Prezydencki samolot przyleci z Warszawy na lotnisko do Świdnika. W związku z tą wizyta planowana jest akcja protestacyjna.

Petro Poroszonko ponownie odwiedzi Polskę. 17 grudnia ma być w Warszawie a dzień później przyleci na lotnisko w Świdniku skąd przejedzie do Lublina. Ma być m.in. na Wydziale Prawa i Administracji UMCS. Prezydent spotka się również z przedstawicielami organizacji pozarządowych współpracujących z Ukrainą. Petro Poroszenko zwyciężył w majowych wyborach prezydenckich na Ukrainie pokonując 20 kontrkandydatów.

Jak się dowiedzieliśmy na czas wizyty w Lublinie organizowana jest akcja protestacyjna. Jak piszą organizatorzy protestu „-Nie chcemy wizyty głowy państwa, które gloryfikuje morderców naszych przodków”. Protest odbędzie się przed wejściem do Wydziału Prawa pomiędzy godziną 11.00 a 14.00.

(Na proteście pojawi się m.in. taki baner – materiał organizatora)

Oficjalny link do strony protestu https://www.facebook.com/events/908211262531314/

O godzinie 15.00 Poroszenko ma zaplanowany wylot z portu lotniczego w Świdniku.

2014-12-14 12:26:18
(fot. Photo Claude TRUONG-NGOC Wikipedia CC BY-SA 3.0)

11 komentarzy

 1. a to w swidniku jest jakies lotnisko? wow

 2. jest coś, co przypomina lotnisko

 3. Zdecydowane NIE dla tego typa!

 4. Koń by się uśmiał

  Nie zwykłem przypinać się łańcuchami dla wsparcia jakiegoś protestu, ale w intencji dobycia solidnego głosu sprzeciwu i ja machnę browara, a jak będzie trzeba poprawię setą.

 5. Krzyże to wiocha, teraz modne są znaki hinduskie na grobach.

 6. jak zwykle Lublin…kolebka ciemnoty, katoprawicy i swteto**wego myślenia, które w imię bozi krzyżem cię zatłucze…kompromitacja na cały świat, bo to pójdzie w mediach.

  • Ciemnota to cię poczeła, a kompromitacja to twoje drugie imie.

  • Jasne, lepiej organizować pedalskie pochód, wiwatować na cześć pedałów, transwestytów, lesb i innych dewiantów, to takie światowe i europejskie.

 7. Napis powinien być po ukraińsku bo jeszcze powie, ze nie zrozumiał.

 8. Brawo Lublin, gonić rezuna z Lubelszczyzny !!!

Z kraju