690 680 960

Patrzyli z drona na poczynania kierowców na drodze. Posypały się mandaty i punkty karne (wideo)

Po raz kolejny policjanci z garnizonu lubelskiego przeprowadzili kontrole kierowców z użyciem drona. Mundurowi zarejestrowali szereg wykroczeń, za które kierujący zostali ukarania mandatami i punktami karymi.

Na terenie powiatu lubartowskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz lubartowskiej drogówki, prowadzili kontrole z wykorzystaniem drona. Funkcjonariusze monitorowali zachowania kierowców, jadących drogą krajową numer 19.

W trakcie działań mundurowi ujawnili kilkanaście wykroczeń drogowych popełnionych przez kierujących samochodami. Zarejestrowane wykroczenia to przede wszystkim niestosowanie do linii podwójnej ciągłej, wyprzedzanie na skrzyżowaniu, czy niezatrzymanie przed znakiem STOP.

Inne wykroczenia zarejestrowane z drona to niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, a także rozmowa przez telefon. Informacje o nieodpowiedzialnych kierowcach przekazywane były na bieżąco do funkcjonariuszy, którzy zatrzymywali pojazdy, a następnie karali kierujących za popełnione wykroczenia mandatami i punktami karnymi.

(fot. wideo Policja Lubartów)

17 komentarzy

 1. LLB standard. Nie ma sensacji. Codzienna podróż LLB.

  • Llb to ty masz na mózgu

   • Typowe zachowanie LLB LSW LUB LPA LOP LKR. Trochę kultury. I zacznijcie segregować odpady, a nie jak u matki i ojca wszystko na gnojownik.

    • Ty widać jesteś wychowany na gnoju i nic po za nim nie widzisz.Swoich tablic nie napisałeś bo pewnie ich nie masz i żal Ci d.. ściska.Jeździsz na kobyle polną drogą.
     Nie jednego codziennie mijam takiego łajzę i konfidenta jak ty który przy fotoradarze folguje do 20km/h a w terenie nie zabudowanym rozpędza się do 40km/h i filmuje tych którzy chcą jechać jak ludzie..

     • Pomyłka 😉 uderz w stół a LLB LUB i LSW się odezwą 😀

     • ooo… prawdziwy JP na 3% się odezwał. Na 3%, bo im bliżej policja tym mniej JP XD. Chłopie, zluzuj gacie. Może dla niego 40 km/h to prędkość bezpieczna. Żyj i daj żyć innym, a nie ubliżasz wszystkim dookoła. I pewnie prawdziwy z Ciebie miszcz prostej, bo inni kierowcy to łajzy i konfidenci. Pomijam Twój nick bo to pewnie Twoja rejestracja, a znakomita większość kierowców z taką rejestracją jeździ jak chce. Powiat Kielce, i nic więcej nie trzeba dodawać.

 2. było sobie życie

  Brawo !!! więcej takich akcji!!!!

 3. I co im zrobili? Więcej na fajki wydają niż dostali mandatu. Policjant zapewne jeszcze skruszony przepraszał że mniejszego wypisać nie może bo taryfikator.

  • Taryfikator? Zawsze może być pouczenie. Np. za jazdę samochodem po chodniku to jeszcze nigdy nie słyszałem, żeby ktoś mandat dostał. Zawsze pouczenie. Nie znacie StopChama Warszawa czy Samochodozy? Tam są dziesiątki takich przypadków, a mandatu nigdy nie było nałożonego.

 4. Standard na 19. Jak by ustawili się na odcinku Strzeszkowice – Niedrzwica też nie jednego by capneli.

  • Łatwiej wskazać miejsca, w których policja nie byłaby świadkiem popełnianych wykroczeń. Właściwie to sam nie wiem, gdzie są takie miejsca.

 5. Prawka zabierać..

 6. Policja daje tylko pouczenia, bo strajkują! Można na nich liczyć ! Hahaha

 7. Więcej podobnych kontroli (Y)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!