Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Park Ludowy w Lublinie zmienia swoje oblicze (zdjęcia)

Znacznie zaawansowane są prace związane z rewitalizacją Parku Ludowego w Lublinie. Jak wyjaśnia Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina, jeśli uda się utrzymać to tempo prac, zakończenie inwestycji planowane jest na koniec listopada tego roku.

Już ponad rok trwają prace przy rewitalizacji Parku Ludowego w Lublinie. Rozpoczęły się one pod koniec marca 2019 roku. Do tej pory wykonawca, czyli firma Budimex, wyznaczyła już wszystkie naturalne tory rowerowe, gotowe są także murki przy schodach głównych przy ul. Piłsudskiego, a także konstrukcja kładki przez Bystrzycę. Obiekt ten czeka jeszcze na ostatnie zabezpieczenia przed korozją, montaż balustrad i drewnianego podestu. Obecnie prowadzone są zaś intensywne prace przy wymianie gruntu i wykonywaniu stabilizacji pod alejki. Ma to związek z wprowadzoną zmianą technologii wzmocnienia alejek parkowych dla spełnienia parametrów nośności. Nad rzeką Bystrzycą powstaje z kolei przystań kajakowa, schody i zejście do wody.

Jeżeli chodzi o zakres robót instalacyjnych, to w 95 proc. gotowe są rurociągi wodociągowe oraz kanalizacja do przepompowni sanitarnej. Trwają prace przy modernizacji rowu melioracyjnego, montaż wyposażenia technologii i wyposażenia przepompowni deszczowej. W najbliższym czasie ma się rozpocząć budowa ogrodzenia wybiegu dla psów. W miejscu dawnego amfiteatru powstaje dydaktyczny ogród wodny, który ma być sercem parku. W tym przypadku do wykonania pozostała jedynie izolacja i wykończenie niecki fontanny a także ostanie instalacje hydrotechniczne i montaż dysz.

Praktycznie gotowy jest również budynek do obsługi technicznej ogrodu wodnego, obecnie powstają jego schody zewnętrze. Prace wykończeniowe prowadzone są także w toaletach, trwa montaż sufitów podwieszanych i urządzeń wentylacyjnych, do wykonania czeka też zewnętrzna elewacja obiektu. W strefie wypoczynku trwa budowa placu zabaw z drewnianych bali, w najbliższym czasie pojawią się też meble z granitu, które aktualnie są jeszcze w produkcji. Na koniec pozostanie wykonanie nawierzchni placów oraz montaż pozostałych urządzeń i elementów małej architektury. Jak wyjaśnia Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina, jeśli uda się utrzymać to tempo prac, zakończenie inwestycji planowane jest na koniec listopada tego roku.

(fot. UM Lublin)

10 komentarzy

 1. Dodajcie do tego pierwszy kosztorys a teraźniejszy, napewno az taka inwestycja jest niezbędna w Lublinie,po co przetargi ? Jak co innego wychodzi?!

  • „Niezbędna”

   To tak jakbyś był bankrutem, bank już przygotowywał komornika na dom, a ty tak sobie byś postanowił że sobie jeden pokój wyremontujesz bo ładniej będzie.

   Za chwilę te wszystkie tereny zostaną przejęte za długi. Lublin-folwark, miasto prywatne, zgodnie z planem przez banksterów ukradzione.

 2. ile to już lat 3? jak zwykle dzięsiatki mln zł wydawanych na co ? parę drzewk posadzili, mega fikuśną i drogą kładkę robią … a końca nie widać? chodzę codziennie koło tego parku…i ileż to razy nie było robotników już o 15.. czasem w ogóle ich nie było…. ileż można jeszcze „przerabiać” ten park? w chinach 20 piętrowy wieżowiec budują w 2 tygodnie a tu jeszcze ze 2 lata pewnie zejdzie . No coś ala wiadukty, na diamentowej i janowskiej… tak się marntrawi publiczna kasę!

 3. Z tym drewnianym domkiem to ktoś miał fantazje… będą miały gdzie żule z kunickiego i lipowej walić w gaz jak będzie brzydka pogoda…

 4. Czy CBA zajęło się tą sprawą.

 5. Kiedy dostarczą złote latarnie za te miliony.

 6. Milion to za dużo jak na taką inwestycję chyba że pracownicy mają stawki jak w Norwegii.

 7. Co się czepiacie to lepiej nic nie robić i strach było przez ten park przechodzić.To nasze miasto niech robią i niech pięknieje.

 8. Tzw kiedyś park pe…..da…łów zmienia swe oblicza, domki, ścieżki, itd będą mieli gdzie się miziać buhehe a ulice miasta do remontu na które rzygać się chcę kasy nie ma, żenada łysy, żenada!

 9. To już nie będzie ten sam park ,został okrojony, obstawiony, obudowany ,zapewne kawiarnia w samolocie ma czkawkę

Z kraju