Park Ludowy od dzisiaj otwarty (zdjęcia)

Od dzisiaj można korzystać bez ograniczeń z terenu Parku Ludowego w Lublinie. We wtorek rano zostały usunięte ogrodzenia, zamontowane na czas prac rewitalizacyjnych, a park oddano do użytku dla mieszkańców.

We wtorek rano zostało zdjęte ogrodzenie znajdujące się dookoła Parku Ludowego w Lublinie. Miasto od dziś zaprasza mieszkańców do korzystana z zrewitalizowanego terenu parku.

Jakie atrakcje czekają na mieszkańców? Otóż w parku pojawił się m.in. amfiteatr z fontanną oraz dydaktyczny ogród roślin wodnych, 2 duże place zabaw ze strefami dla dzieci w różnym wieku, strefy linariów oraz aktywnego odpoczynku z siłownią zewnętrzną, placami ćwiczeń workout i fitness.

Co więcej można skorzystać z naturalnych ścieżek rowerowych, pumptracków o różnym stopniu zaawansowania, zielonego labiryntu z żywopłotów oraz edukacyjnej ścieżki przyrodniczej oraz 3 wybiegów dla psów różnej wielkości. Na wiosnę zaś będzie można podziwiać nową fontannę.

Rewitalizacja Parku Ludowego w Lublinie rozpoczęła się pod koniec marca 2019 roku. Wykonawcą prac jest firma Budimex. Inwestycja, której wartość wynosi ponad 40 mln złotych, w połowie została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

(fot. UM Lublin)

Zobacz również

21 komentarzy

 1. Gdyby jeszcze dało się tam wjechać samochodem.

  • Albo wydeptać ścieżki w miejscach, gdzie jest piękna trawa, no bo po co chodzić po chodniku jak można po trawniku.

   • Akurat spacerowanie po trawniku nie niszczy go w przeciwieństwie do jednorazowego zaparkowania samochodu na jedyne 2 minutki. Jedyne 2 minutki i trawnik zniszczony.

    • Akurat tysiące imbecyli „spacerując” przez skrót po trawniku, zamiast idąc chodnikiem niszczy trawnik.

  • Można przecież. Nasi kierowcy przełamują bariery i wjeżdzają tam gdzie normalny obcokrajowiec by nie wjechał.

   • Udajesz durnia, albo robisz z nas głupków. Wpisz sobie w wyszukiwarkę stupid car parking, to zobaczysz czy złe parkowanie i parkowanie na trawie to domena polskich kierowców.

 2. Wow, amfiteatr, drzewa, możliwość jeżdzenia rowerem, warto było poświęcić 40 mln k…a złotych za takie luksusy których wcześniej nie było tam. Słomiana inwestycja.

  • Brap- za mojej mlodosci wszystko to było, a nawet wiecej. Stał samolot, w którym była kawiarnia

 3. E S S A

 4. Czy wyposażenie jest idioto – patologiczno odporne?

 5. Nie bójcie się Rząd wszystko zamknie.

  • Chciałeś powiedzieć za długi przejmą. Złoty interes, pożyczyć, kasować odsetki aż przejmie się za grosze – i masz i towar, i dług, i odsetki. Oszustwo w białych rękawiczkach.

 6. ławeczki znowu wyparują tak jak poprzednie ?

 7. Kolejna fontanna? Poważnie? No fajnie, ładnie, schludnie, tylko kto tam będzie przychodził? W okolicach mamy ul. 1 Maja, Szczerbowskiego z przyległymi i Piłsudskiego z Dolną Panny Marii, kilka domów na Muzycznej. To będzie park cieni i lumpów za jakiś czas.

  • Mieszkam 1,5-2 kilometry od ogrodu Saskiego i nie stanowi to bariery do odwiedzania go . W przypadku Ludowego chyba nawet jest mozliwość podjechania i zaparkowania samochodu na terenie Targów, czy przy arenie Lublin, czy dojazdu rowerem.

  • „Pani_T” – to, że się zes..ałaś zanim doszłaś do swojego kibelka nie oznacza, że dla wszystkich taka odległość jest wielkim wyzwaniem.
   To nie jest nowo-utworzony park.
   Tam zawsze widać było rodziców ze swoimi dziećmi.
   Ale dla ciebie widocznie rodziny mieszkające w Śródmieściu powinny z dziećmi na spacer wyjeżdżać do Lasów Kozłowieckich.
   Wyobraź sobie, że nie dla każdego spacer do Parku Ludowego jest wysiłkiem przekraczającym twoje możliwości.

   • A co to za obsceniczny komentarz mamo z dziećmi? Ja wiem co to jest za park, bo tu mieszkałam kilkadziesiąt lat i tu pracuję. Rodziny przychodziły tu 40 lat temu. Potem stał i niszczał. Tu nie ma wokół zbyt wielu mieszkańców i amatorów spacerów. To miałam na myśli. Tu nawet nie ma zbyt wielu idących wzdłuż parku. A za te wyzwiska, powinnaś mieć zablokowane IP. Jeśli Ci jednak ulżyło pisząc ten komentarz, to gratuluję dzieciom dobrej atmosfery przedświątecznej.

 8. ja pitole 40 baniek!? na za co za co? przecież to jest chore ładować tyle kasy w park….świecidełka, kamerki….a ile ulic i chodników wymaga napraw! dziura na dziurze…no ale tak ważne jest wydanie kasy bez sensu…. i dług rośnie ….biedny lublin staje się jeszcze biedniejszy….CHLEBA nie igrzysk! gdzie fabryki, gdzie godne płace? !

 9. Dobrze, park ma być nie pasuje to nie przychodzić siedzieć na du..i paczec se we szajsofony i tylko komentować bo to umieta.

 10. Na co wydano te miliony bo napewno nie na park?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku