Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

„Pani córka miała poważny wypadek, trzeba kilkadziesiąt tysięcy złotych na kaucję” – Tak rozpoczynają rozmowę oszuści

Starsza mieszkanka powiatu kraśnickiego padła ofiarą oszustów działających metodą „na policjanta”. Zmanipulowana w rozmowie telefonicznej kobieta przekazała kurierowi 10 tys. złotych.

Do oszustwa doszło kilka dni temu na terenie jednej z miejscowości powiatu kraśnickiego. Do 89-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant.

Nieznajomy poinformował, że jej córka miała bardzo poważny wypadek i potrzeba kilkadziesiąt tysięcy złotych na kaucję. Seniorka uwierzyła słowom „mundurowego” i aby uratować córkę z opresji zgodziła się na przekazanie gotówki.

Kobieta przygotowała 10 tysięcy złotych. Zgodnie z planem o umówionej godzinie zapakowane do koperty pieniądze przekazała osobiście kurierowi, który się po nie zgłosił. Kiedy do domu seniorki przyjechała prawdziwa córka i usłyszała opowiedzianą przez 89-latkę historię, okazało się, że to oszustwo. Kobieta powiadomiła policję. Trwa ustalanie sprawców tego przestępczego procederu.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

10 komentarzy

 1. Dej sluchajta tylko tvpis i rydzaoszusta z torunia , tam krasniku łone we wszystko wierzo

 2. Ale prawa wyborcze pani ma ??

 3. Tępota ludzka nie zna granic !!!

 4. ojciec rydzyk zbiera żniwo niekumatych niczego !!!! Nie jest mi żal !!!

 5. Lepiej,że babka przekazała kasę „kurierowi” niż temu oszustowi z torunia,albo innemu batmanowi

 6. Ludzie starsi nie zawsze są zaradni, bystrzy. Szczególnie w kwestiach technologicznych. Obowiązkiem państwa (władzy,policji) jest chronić obywateli szczególnie tych słabszych czyli starych i młodych. Takie złodziejstwa mają miejsce od wielu lat a oni chronią głównie siebie i swoje stołki. Rozmawiam z przyjaciółmi z GB,D, N tam tego nie ma. Być może chodzi o narrację, sporo tych generałów to UKR i biali inaczej.

 7. Przez dwa lata ludzie wierzyli w kowida to co się dziwić, że na takie coś się łapią i dają okradać.

 8. nieKrytyKrytyk

  ale ja nie mam córki, to nic i tak pani przeleje.
  No dobrze skoro pan tak mówi XD
  a to nie łatwiej sprawdzić czy u córki wszystko w porządku??
  a nie w sumie po co przecież nikt nie kłamie w tym pięknym PISOGRODZIE.
  pewnie też wam powiedzieli że ze swoich dają, i pewnie wam też powiedzieli że budżet polski jest zachwiany. ale to pewnie i tak wina tuska. XD PIS PO JEDNO ZŁO. a budżet kancelarii premiera spuchł 4 krotnie w czasie kiedy wam 40% podnieśli xD i to tej kancelarii której gość który nie kłamie od czasu kiedy Tuskowi przestał doradzać, mówił o redukcji liczby urzędników, a tu cos poszło nie tak, od 700 tys zł dziennego kosztu kancelarii do ponad 2 mln dziennie, ale kogo to obchodzi

Z kraju

Polityka i społeczeństwo