690 680 960

Owinął się flagą i paradował w niej po mieście. Stanie przed sądem

Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zdjął flagę z jednego z budynków w Świdniku i się nią owinął. 30-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, wkrótce stanie przed sądem.

Wczoraj przed południem policjanci ze Świdnika przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna zdjął flagę państwową z jednego z budynków, a następnie owinął się nią i spaceruje jedną z głównych ulic miasta.

Mundurowi skierowani na miejsce, zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który był owinięty flagą. Świadkowie zdarzenia relacjonowali, że 30-latek ściągnął flagę z jednego z bloków, zaś drzewiec od niej wyrzucił obok żywopłotu.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, po wytrzeźwieniu będzie odpowiadał za usunięcie flagi państwowej. Jest to przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do jednego roku.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

13 komentarzy

 1. Rafalską też by trzeba aresztować, bo miała maseczkę z flagi.

  • duma narodowa

   Dumnie prezentował flagę a tu zonk… dowie się jak go pięknie potraktuje państwo policyjne…
   Jak sportowiec się „owija” i przepaca flagę to też będą go teraz aresztować czy to będzie zależeć od miejsca które zajmie…?

   • Od vódki rozóm krutki

    Mam taką teorię. Człowiek pijany szybciej traci ciepło. Zapewne owinął się flagą bo mu było zimno. Działał w stanie wyższej konieczności. A tak na poważnie to mi się wydaje że to jest niska szkodliwość społeczna tego czynu. Przecież nie zrobił tego celowo, nie chciał zniszczyć naszego państwa tak jak to było w 1939.

  • jeden drobny szczegół którego nie pojąłeś – on będzie odpowiadał za usunięcie flagi a nie za to że zrobił z siebie drewniany kołek…

 2. A co z tymi którzy na flagach wypisują nazwy miejscowosci? I jeszcze sie z tym obnoszą w telewizji.

 3. Stolica województwa. Lublin

  Wieś Świdnik to stan umysłu …

  • osada lublin nieopodal wsi Świdnik to brak stanu umysłu…
   lecz się z kompleksów…!

 4. Pewnie jakiś z deficytami intelektualnymi (jakich wielu), który myśli, że jak jest się kibicem to trzeba robić z flagi szmatę. A miłość do ojczyzny realizuje dojąc podatników pobierając zasiłki i inne dodatki.

 5. A co z tym gagatkiem?
  „W sobotę doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez administratora strony „FLGBT – Forum LGBT” Sławomira Kuletę zapowiedział wicerzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych Jan Strzeżek i napisał, że liczy na szybką reakcję.
  Kuleta na swoim profilu FB zamieścił fotorelację ze spalenia flagi, a na kanale youtube film. Jak tłumaczy, to, co robi „to gest protestu przeciwko niesprawiedliwości, jak się w Polsce dzieje” i temu, że był „okłamywany przez państwo polskie przez okres 10 lat w siedmiu wyrokach sądowych w ważnej dla niego sprawie”.
  Kuleta nie po raz pierwszy dopuścił się takiego czynu – zrobił to wcześniej 28 marca, próbował ją spalić również 5 marca.”
  TVP Info z 3.05.2020 g. 17.23

 6. A gdy homusy przemalowały flagę w tęczowe barwy, to była cisza i żadnych zatrzymanych!

 7. Pijany kodowiec

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku