690 680 960

Otwarcie siedziby prokuratury w Lublinie z udziałem wiceministra sprawiedliwości (zdjęcia)

– To bardzo ważna inwestycja nie tylko dla pracowników prokuratury, lecz przede wszystkim dla mieszkańców Lubelszczyzny. To również świadectwo naszej determinacji w dbaniu o bezpieczeństwo mieszkańców całego regionu – powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski podczas uroczystego otwarcia siedziby Prokuratury Regionalnej oraz Prokuratury Okręgowej w Lublinie. W wydarzeniu wzięli też udział Prokurator Krajowy Dariusz Barski i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Jan Kanthak.

Dzięki gruntownej przebudowie zajmowanego budynku – pochodzącego z lat 50. – obie jednostki prokuratury zyskały nowoczesną i doskonale wyposażoną siedzibę. Powstały pomieszczenia zapewniające odpowiednie warunki pracy dla 170 prokuratorów, asystentów i urzędników.

Trwają jeszcze prace nad modernizacją skrzydła gmachu. Przewidziano również nadbudowanie dodatkowego piętra. Docelowo budynek zapewni miejsca pracy dla 265 pracowników Prokuratury Regionalnej w Lublinie, Prokuratury Okręgowej w Lublinie, Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji oraz XX Samodzielnego Działu ds. Błędów Medycznych Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

– Bardzo wiele udało się zrobić w zakresie rozwoju infrastruktury, również informatyzacji prokuratur na terenie całego kraju. Szczególnie na Lubelszczyźnie, która wcześniej była zaniedbywana, więc w ostatnich latach odrabiamy te zaległości – zaznaczył Marcin Romanowski.

Otwarcie siedziby prokuratury w Lublinie z udziałem wiceministra sprawiedliwości (zdjęcia)

fot. MS

Wiceminister przypomniał ustawę o prokuraturze z 2016 r., która doprowadziła do znaczącej poprawy funkcjonowania całej instytucji.

–  Pod kierunkiem Zbigniewa Ziobro zarówno Ministerstwo Sprawiedliwości, jak i prokuratura, działają na rzecz bezpieczeństwa Polaków. Wyrazem tego są nowe przepisy, które zaostrzają odpowiedzialność karną za najpoważniejsze i najbardziej brutalne przestępstwa, zwłaszcza te popełnione na dzieciach – mówił Marcin Romanowski.

Jak zauważył, aby reforma Kodeksu karnego przyniosła oczekiwane efekty, niezbędna jest sprawnie działająca prokuratura, skuteczne ścigająca przestępców. Dlatego konieczne są inwestycje, które poprawiają warunki pracy prokuratorów.

Otwarcie siedziby prokuratury w Lublinie z udziałem wiceministra sprawiedliwości (zdjęcia)

fot. MS

(źródło MS)

22 komentarze

  1. A Czarnek zachorował?
    Brak jego wstrętnej gęby.

  2. A gdzie ta nowa prokutura bedzie, czy to też tajne?

  3. Przypominam że jedynie na liście kandydatów nr 4 można zaznaczyć 2 kandydatów.

  4. Tylko zniesienie immunitetów oczyścić z patologii nasz kraj.

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 3.981zł 0.84%
  • GBP 5.035zł 0.57%
  • EUR 4.3492zł 0.38%
  • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas