Oszustwo „na przewałkę” i kradzież klocków dla dzieci. Tych osób szukają policjanci z Lublina

Policjanci z Lublina poszukują osób widocznych na opublikowanych zdjęciach. W pierwszym przypadku sprawa dotyczy kradzieży klocków o wartości blisko 800 zł, zaś w drugi oszustwa „na przewałkę”.

Do kradzieży klocków doszło w jednej z galerii handlowych. Z zebranych przez policjantów w sprawie materiałów wynika, że mężczyzna i kobieta weszli do jednego ze sklepów z zabawkami, gdzie z półki wzięli klocki wartości blisko 800 złotych, które następnie schowali do torby i wyszli nie płacąc za towar.

Wizerunek sprawców nagrały kamery monitoringu. Jeżeli ktoś ich rozpoznaje proszony jest o kontakt z VI komisariatem Policji w Lublinie przy ul. Gospodarczej 1b, tel. (81) 535 47 80, (81) 535 50 86 lub z najbliższą jednostką Policji pod nr 112.

Zobacz zdjęcie poszukiwanych osób

 

Do oszustwa „na przewałkę” doszło 9 grudnia tego roku w jednym z kantorów na terenie miasta. Dwie kobiety o wschodnim akcencie, chciały wymienić 2500 dolarów. Po przekazaniu wymienionej kwoty przez ekspedientkę stwierdziły, że nie chodziło im o wymianę na polską walutę, a jedynie o rozmienienie na drobne nominały.

Zwróciły więc kasjerce otrzymane pieniądze, podstępnie chowając 3900 złotych. Pracownica kantoru zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa dopiero po przeliczeniu pieniędzy w kasie. Funkcjonariusze analizują zgromadzone materiały i apelują o ostrożność.

Wizerunek sprawczyń nagrały kamery monitoringu. Jeżeli ktoś je rozpoznaje proszony jest o kontakt z VI komisariatem Policji w Lublinie przy ul. Gospodarczej 1b, tel. (81) 535 47 80 lub z najbliższą jednostką Policji pod nr 112.

Zobacz zdjęcie 1zdjęcie 2

(fot. pixabay.com – ilustracyjne,  Policja Lublin)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Wielka Polska bez pi.....

  Ja tam jednego ani drugiego niepotepiam. W pierwszym przypadku może te klocki były dla dziecka. W drugim na biednego nie trafiło (choć wolałbym aby to był właściciel tego kantoru osobiście ).

 2. Tak , klocki dla dziecka o wartości 800zł … Rodzice powinni dawać przykład a nie kraść bo tylko oszusta i złodzieja wychowają .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online