690 680 960

Oszuści przekonali ją do przelania pieniędzy na nowy rachunek „premium”

Mieszkanka Lublina zmanipulowana przez oszustów uwierzyła, że ktoś włamał się na jej rachunek bankowy i próbuje dokonań nieautoryzowanych transakcji. 49-latka w wyniku działania przestępców straciła 50 tysięcy złotych.

Do lubelskich policjantów zgłosiła się 49-letnia mieszkanka miasta, która oświadczyła, że padła ofiara oszustwa. Z zawiadomienia, jakie złożyła wynikało, że zadzwonił do niej mężczyzna podający się za przedstawiciela banku. Oszust powiedziała, że ktoś włamał się na jej rachunek i próbuje dokonać nieautoryzowanych transakcji.

By uniknąć utraty pieniędzy, polecono pokrzywdzonej zainstalowanie aplikacji Zoom i dołączenie do spotkania z bankowcami. Następnie 49-latka miała za zadanie założyć nowy „rachunek premium”, na który pilnie musiała przetransferować oszczędności. Kobieta pod presją czasu nie zastanawiała się nad sensem kolejnych poleceń i realizowała zadania. Straciła 50 tysięcy złotych. Policjanci poszukują sprawców.

Mundurowi apelują o szczególną ostrożność przy dokonywaniu jakichkolwiek operacji internetowych. Oszuści cały czas udoskonalają metody swojej działalności i wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić oszczędności! Ostatnio coraz częściej obserwujemy próby wyłudzenia pieniędzy poprzez podszywanie się za pracownika banku.

(fot. pixabay.com)

5 komentarzy

 1. brak słów…. ile już ostrzeżeń było , artykułów….

 2. Oddała bardziej potrzebującym

 3. To co będzie jak szubrawcy wprowadzą wyłącznie obrót bezgotówkowy?A może właśnie dlatego chcą to zrobić?

  • Niestety, na obrót gotówkowy też są sposoby, np. zostawianie gotówki w śmietniku, wyrzucanie przez okno, przekazywanie „oficerowi policji” lub kurierowi…

 4. Czy ci ludzie kiedykolwiek zmądrzeją?????
  I co się dziwić,że lepsza zmiana wygrywa wybory,jak taka ciemnota w raju

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas