Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Oświadczenie MSZ w sprawie antyukraińskich i proputinowskich haseł na protestach rolniczych

– Ministerstwo Spraw Zagranicznych z najwyższym zaniepokojeniem odnotowuje pojawienie się w trakcie ostatnich blokad rolniczych haseł antyukraińskich oraz wysławiających Władymira Putina i prowadzoną przez niego wojnę – czytamy w oświadczeniu MZS.

– Tego rodzaju działania stawiają w złym świetle Polskę – kraj który pierwszy pomógł napadniętej Ukrainie i Polaków – którzy przyjęli ukraińskich uchodźców. Co istotne kompromitują też samych organizatorów protestów. Oceniamy, że jest to próba przejęcia rolniczego ruchu protestacyjnego przez ugrupowania skrajne i nieodpowiedzialne, być może będące pod wpływem rosyjskiej agentury – czytamy w oświadczeniu MSZ.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wzywa organizatorów protestów, by w imię polskiej racji stanu i szansy realizowania postulatów, które w dużej części są słuszne, sami identyfikowali i eliminowali ze swojego ruchu nielicznych inicjatorów takich i podobnych akcji.

– Obecna sytuacja polskich rolników jest wynikiem agresji Władymira Putina na Ukrainę i rozchwiania światowej gospodarki, nie zaś tego, że Ukraińcy przed agresją się bronią – dodaje MSZ

Oświadczenie ministerstwa jest reakcją na wczorajszy baner, który pojawił się na jednym z ciągników rolniczych podczas protestu na Śląsku. Widniał na nim napis „Putin, zrób porządek z Ukrainą i Brukselą, i z naszymi rządzącymi”, obok zaś znajdowała się flaga ZSRR. Mężczyzna kierujący ciągnikiem został zidentyfikowany i zatrzymany.

– Skandaliczny transparent, którego zdjęcie obiegło sieć, został od razu usunięty i zabezpieczony przez policjantów. Policja i prokuratura prowadzą czynności wobec jego autora. Nie będzie zgody na takie przestępcze działania – poinformował Marcin Kierwiński Szef MSWiA.

51 komentarzy

  1. Znowu co wredni ukraincy chca mordowac Polskie dzieci. Won z naszego kraju. Putin was uczy szacunku do innch. Spiep..ać na front . Kraj tak skorumpowany i zlodziejski ze szkoda gadac. Najpierw przeproisny od zwieracza . Won.

  2. To nie wina Rosji czy, UA, tylko polityki UE której decyzje doprowadzą do jej rozpadu prędzej czy później.
    To jest rak, pseudo super państwo

  3. Prowokację reporterską potrafią nagłośnić, ale jak bezczeszczą naszą Flagę Narodową obcokrajowcy ze wschodu to już cicho sza. ROLNICY SERCEM JESTEŚMY Z WAMI! To Wy walczycie o nasze zdrowie! Dziekujemy!

  4. zolza oplacana pzrez putina

Dodaj komentarz

Z kraju