Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ostrzeżenie o fałszywych SMS-ach z wezwaniami do zapłaty za energię

W ostatnim czasie nasiliła się nowa forma oszustwa za pośrednictwem wiadomości SMS. Mieszkańcy regionu otrzymują na telefony informację, z treści której wynika, że mają do uregulowania rzekomą należność za rachunek. Jej treść zaś sugeruje, że nadawcą jest firma PGE.

Jak informują Czytelnicy w ostatnim czasie nasiliła się wysyłka fałszywych wiadomości SMS skierowanych do klientów PGE Obrót. Zawierają one informację o rzekomej należności, która w razie nieuregulowania spowoduje wstrzymanie dostaw energii. PGE Obrót apeluje do klientów o rozwagę, a także o przekazywanie ostrzeżenia rodzinie oraz znajomym.

– Prosimy naszych klientów, aby zachowali szczególną ostrożność, ignorowali takie wiadomości i pod żadnym pozorem nie klikali w aktywne linki w nich zawarte. PGE zgłasza przypadki wyłudzeń i oszustw do organów ścigania – informuje PGE Obrót, spółka zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych – informuje PGE.

Wszystkie przypadki fałszywych wiadomości są przez PGE na bieżąco monitorowane, a strony zawierające fałszywy link blokowane. Największy sprzedawca energii przypomina również, aby zawsze weryfikować informacje otrzymywane drogą elektroniczną.

Zarówno elektroniczne Biuro Obsługi Klienta jak i usługa PGE eFaktura pozwalają w każdej chwili sprawdzić podstawowe dane, takie jak np. saldo czy numer konta do opłaty faktury.

(fot. pixabay.com/nadesłane Tomasz)

7 komentarzy

  1. HAHA jak w kalendarzu nie ma 31 kwietnia… co oni pieprzą?

  2. 31 kwietnia?

  3. Jak trzeba być naiwnym albo nawet głupim, żeby uwierzyć, że za 3,46 zł odłączą prąd, tym bardziej przy obecnych cenach energii elektrycznej, dodatkowo wiedząc że ma się opłacone rachunki, soldo i zużycie można sprawdzić na stronie PGE, a już w ogóle jeśli ktoś ma prąd na przedpłatę.
    Inteligencja oszustów też pozostawia w tym przypadku wiele do życzenia.

  4. Mutador trzeba zauważyć , że naiwnych i starszych ludzi bez dostępu do Internetu nie brakuje i wielu ludzi da się oszukać. Gdyby tak nie było to nie wysyłali by oszuści sms.

  5. Hmmm… A nie można namierzyć numeru? Przecież teraz każdy nawet na kartę jest na czyjeś nazwisko…

    • Spróbuj namierzyć IP komputera który wysyła SMS przez bramę internetową, jeśli używasz VPN albo TORa. Bramka znajduję się w Afryce albo w którymś kraju na wschodzie.

  6. chyba 1.04