Ostatnie pożegnanie Piotra Szczepanika. Miejski trębacz odegrał melodię piosenki „Kochać” (wideo)

W południe Miasto Lublin oddało hołd Piotrowi Szczepanikowi. Niebawem rozpoczną się też uroczystości pogrzebowe artysty. Ciało piosenkarza zostanie pochowane na warszawskich Powązkach.

Dzisiaj w Archikatedrze Lubelskiej rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Piotra Szczepanika. Znany piosenkarz, aktor i gitarzysta przez ostatnie lata zmagał się z chorobą, zmarł 20 sierpnia w wieku 78 lat. Jego utwory „Goniąc Kormorany”, „Żółte kalendarze”, „Nigdy więcej” czy też jedną z najpiękniejszych polskich ballad o miłości „Kochać” zna większość Polaków. Przez wiele lat piosenki te były szlagierami i utrzymywały się w czołówce najpopularniejszych przebojów w stacjach radiowych.

O godzinie 14:00 nabożeństwo żałobne odprawi metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik. Natomiast ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie o godzinie 18:00. W południe Miasto Lublin oddało hołd wybitnemu artyście. Sekretarz Miasta Andrzej Wojewódzki opuścił flagę na balkonie ratusza do połowy masztu. Po hejnale, miejski trębacz odegrał zaś melodię jednego z najsłynniejszych utworów, które wykonywał Piotr Szczepanik, czyli piosenki „Kochać”.

Piotr Szczepanik urodził się 14 lutego 1942 r. w Lublinie. Swoją działalność artystyczną rozpoczął w trakcie nauki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie studiował historię sztuki. Początkowo był członkiem kabaretu „Czart” i występował też w teatrze Akademii Medycznej „Dren 59”. Jako wokalista zadebiutował w 1963 na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Był jedną z najbardziej znanych osób pochodzących z Lublina.

(fot. UM Lublin)

4 komentarze

 1. 😪😪😪

 2. Robin (nie Hoody)

  Żegnaj Panie Piotrze. Wychowałem się na Twojej twórczości.
  Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

 3. Fundacja pomocy nieumiejącym liczyć

  Muzyka na wieeeele pokoleń. Dziękuję za to.

 4. Piękne wykonanie przepięknej piosenki. Gratulacje dla pomysłodawcy uczczenia tak wybitego muzyka. Lublin jak zawsze potrafi zaskoczyć. Takie małe inicjatywy (uczczenie Romualda Lipki, Piotra Szczepanika) a tak pokazują jaki Lublin jest Wielki.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6765zł -0.58%
  • GBP 4.9565zł 0.01%
  • EUR 4.4732zł -0.13%
  • CHF 4.1241zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL
  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej