Ostatnie ciepłe dni. Na horyzoncie widać silne ochłodzenie i przymrozki

Wyjątkowo intensywne mgły rozwinęły się ostatniej nocy na obszarze województwa lubelskiego. Miejscami widzialność została ograniczona do 50-100 m. W czwartek z biegiem godzin silne mgły zaczną zanikać wraz z podnoszeniem się temperatury powietrza.

W czwartek około południa w całym regionie powinno się wypogodzić, najdłużej nieprzyjemna aura utrzyma się na północy województwa lubelskiego. Po ustąpieniu nocnych i porannych mgieł, dzisiejszy dzień przyniesie nadzwyczaj wysoką temperaturę powietrza z powodu napływu powietrza zwrotnikowego z południa Europu i ogrzewania planetarnej warstwy granicznej przez Słońce. Na termometrach dziś zobaczymy od 19°C do 22°C. Nigdzie w regionie nie będzie padać.

Zasadniczo znajdujemy się w polu ciśnienia pomiędzy wyżem znad wschodniej Europy a niżem znad zachodniej, północno-zachodniej części Starego Kontynentu. Są to ostatnie dni, gdy temperatura w regionie jest tak wysoka z powodu adwekcji ciepłego powietrza zwrotnikowego z południa.

Najbliższa noc przyniesie temperaturę powietrza na poziomie od 10°C do 12°C. Mgły nie powinny już wystąpić, zachmurzenie będzie małe chmurami piętra wysokiego. Nigdzie nie powinno padać.

W piątek przez nasz kraj wędrować ma mało aktywny front chłodny, który objawi się głownie wzrostem zachmurzenia i wymianą masy powietrza na nieco chłodniejszą. W drugiej części dnia, szczególnie popołudniu, zachmurzenie wzrośnie do dużego, a nawet całkowitego. Nie wystąpią jednak opady atmosferyczne. Temperatura wyniesie od 15°C do 18°C w najcieplejszym momencie dnia.

W nocy z piątku na sobotę dostaniemy się pod wpływ wyżu znad południowo zachodniej Europy. Zachmurzenie będzie jednak duże, miejscami całkowite. Nie są prognozowane opady atmosferyczne. Temperatura wyniesie od 12°C do 14°C.

Sobota przyniesie nieco więcej chmur. Zachmurzenie na ogół duże do całkowitego, lecz opady nie są prognozowane. Na termometrach zobaczymy od 12°C do 16°C.

W niedzielę zachmurzenie na ogół umiarkowane do dużego, zwłaszcza pod koniec dnia. Przez Polskę z północnego-zachodu na południowy-wschód schodzić ma front chłodny. Opady jednak w naszym regionie prawdopodobnie nie wystąpią. Temperatura wyniesie od 16°C do 19°C. Deszcz prognozowany jest dopiero w nocy z niedzieli na poniedziałek oraz na początku tygodnia.

W przyszłym tygodniu temperatura w regionie spadnie poniżej 10 stopni. Deszcz wystąpi w poniedziałek, we wtorek może być nawet poniżej 7°C. Noce pod koniec października będą chłodne i niewykluczone są przymrozki w całym regionie. Początek listopada również zapowiada się chłodny. Niektóre modele prognozują nawet opady śniegu na nizinach. Wkrótce podamy więcej informacji.

Najnowsze informacje pogodowe

Bieżące położenie opadów i chmur

Poranny obszar mgieł na zdjęciach satelitarnych do obejrzenia w linku

https://kachelmannwetter.com/de/sat/polen/satellit-nebel-check-5min.html#play

(fot. lublin112.pl)

1 komentarz

 1. no zima idzie , gdyby szło lato to bym sie zdziwil xD

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL