Podejrzana o łapówkarstwo wyszła z aresztu i … wróciła do pracy. Została zawieszona

Jolanta H., dyrektor szpitala w Puławach, która podejrzana jest o łapówkarstwo, wpłaciła poręczenie majątkowe i jakby nic się nie stało, wróciła do pracy. Jednak dzisiaj została zawieszona. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Śledztwo w sprawie ustawiania przetargów w szpitalach na terenie całego kraju prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. W związku z postępowaniem, we wtorek 17 lutego, jednocześnie zatrzymanych zostało pięć osób, w tym jedna z naszego regionu. Wtedy to do SP ZOZ w Puławach wkroczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, którzy zabezpieczyli dokumenty związane z dwoma przetargami. Zatrzymano również Jolantę H., dyrektor puławskiego szpitala.

Warszawska prokuratura postawiła kobiecie zarzut korupcji z art. 228 par. 3.: „Kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.”. Choć śledczy nie informują o kwocie jaką miała przyjąć kobieta, to według niepotwierdzonych informacji chodzi o 118 tys. zł łapówki za korzystne rozstrzygnięcia przetargu na dostarczanie do szpitala posiłków dla pacjentów. Żeby ukryć łapówkę, dyrektor szpitala miała polecić, by wpłynęły one na konto jej syna.

Po przedstawieniu zarzutów podejrzana zamiast do celi, wyszła na wolność. Wpłaciła poręczenie majątkowe więc nie musiała przebywać w areszcie. Następnego dnia, normalnie stawiła się w pracy i w dalszym ciągu wykonywała swoje zadania. Jednak taki stan rzeczy długo nie potrwał, gdyż dzisiaj starosta puławski Witold Popiołek zawiesił ją w wykonywaniu obowiązków.

(fot. nadesłane)
2015-02-25 20:49:47

14 komentarzy

 1. Jak zwykle zachłanne babsko….

 2. Tej Pani podziękujemy za rządy w Puławskim szpitalu,co zrobiła dobrego dla służby zdrowia,płatny wjazd na teren szpitala.Catering z lublina i nic więcej.Jak mieszka w lublinie to niech wraca tam,a nie codziennie lans po Puławach lexusem.

  • Co chcesz od płatnego parkingu jak ty samochodu nawet nie masz, a do szpitala do pracy masz 3 min drogi…

  • Ałukowicz też nic dobrego nie zrobił jak i reszta ferajny i dobrze się maja

 3. oskarżona??? od kiedy? już wpłynął do sądu akt oskarżenia? jak na razie po przedstawieniu zarzutów jest tylko podejrzaną! czaisz różnicę autorze?

 4. nie znacie tej osoby i gadacie od rzeczy Nie dziwcie się że osoba pełniąca obowiązki dyrektorskie w obecnych czasach i na dodatek która nie chce tańczyć dla zespołu jakim jest PO ma tego typu problemu . Tej pani najwyraźniej nie podoba się ta gra to trzeba ją udupić. Machina wyborcza ruszyła z mocnym pędem i używa się mechanizmów PiSowskich do niedawna jeszcze uważanych za złe ? No ale dla kogo złe no przecież nie dla ludzi którzy tańczą cały czas i obracają nie takimi pieniędzmi jak w tej sprawie. Zastanówcie się nad tym wszystkim i nie bądźcie złośliwi jak was nie widać bo oliwa sprawiedliwa i to się kiedyś obróci w waszym kierunku. Sprawa jest załatwiana po polsku czyli mocno medialnie przeciwników urąbać swoich zostawić.

 5. oby i inne przekręty, krzywoprzysięstwo i złodziejstwo tego babsztyla wyszły na jaw. Niech prawda i sprawiedliwość zatriumfuje.

 6. Też mi się wydaje że to , bardziej eliminacja niż korupcja. Zawsze można znaleźć haka na wyeliminowanie niewygodnego.Pomówić bardzo łatwo, oczyścić bardzo trudno.

 7. Pan Solejuk z Wilkowyjów

  „…starosta puławski …. zawiesił ją w wykonywaniu obowiązków” – więc należy przypuszczać, że jak ją w końcu odwoła to nowym dyrektorem szpitala może zostać mianowany jakiś emerytowany strażnik miejski, albo nawet policjant, tak jak w chełmskim szpitalu

 8. Starosta puławski w wypowiedzi dla lokalnej tvp nie mógł się odnaleźć znaleźć słowa brak oddechu zmieszany strasznie, to normalne ?? Nie bronię nikogo ale są inne kwestie które można zobaczyć nie znając sedna sprawy tak jak wywiad pana starosty. Każdy psycholog to widzi więc chyba za szybko tutaj z tą oceną i krytyką.

 9. Niezła babka w ZK Czersk już na nią czekamy

 10. Tak jak buczek w Chełmie

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!