690 680 960

Osadzeni z Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej sadzili las w ramach programu „Leśna przygoda” (zdjęcia)

Skazani z bialskiej jednostki penitencjarnej 22 i 23 kwietnia działali na rzecz środowiska. Prace polegały na sadzeniu lasu w Nadleśnictwie Szadek niedaleko Białej Podlaskiej.

W ramach zajęć kulturalno-oświatowych i realizacji programu resocjalizacyjnego pn. „Leśna przygoda”, osadzeni z bialskiej jednostki penitencjarnej wzięli udział w sadzeniu lasu.

Inicjatywa sadzenia terenów zielonych jest efektem porozumienia Lasów Państwowych ze Służbą Więzienną i stanowi ona jeden z elementów działalności skazanych na rzecz środowiska.

Jest również częścią wielopłaszczyznowego dbania o lasy, od sadzenia po pielęgnację drzewostanu, którą będą realizowali osadzeni w ramach programu „Praca dla więźniów”.

(fot. ZK Biała Podlaska)

5 komentarzy

  1. gonić pasożytów i darmozjadów do roboty

  2. Niech coś robia! Może to co zarabiają przy tych pracach mogłoby być zabrane dla żon i dzieci? Czy ma być na papierosy i narkotyk do ZK?

  3. Po co żonom to co zarobią na sprzątaniu? Same kupią swoim chłopcom za ostatnie pieniądze szlugi i narkotyki. W jakiś sposób dostarczają to swoim zyciowym wybrankom po drugiej stronie krat. Dzieci tych nierobów nic przecież nie dostaną. Uczone są tylko cwaniakowac, handlować tym co zakazane, aby wyrosnąć jak tatusiowie w więzieniu. Pieniądze jakie im się płaci za sprzątanie powinny być przekazywane na Fundację uczące jak nie wyrosnąć na takiego darmozjada jak oni.

  4. Mam nadzieję, że mieli także inne „leśne przygody”. Vivat le printemps!😉

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie