Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Orły „Wprost” rozdane. Trafiły do osób, które wnoszą wkład w rozwój gospodarki i nauki

Przedsiębiorcy, instytucje, samorządy oraz osoby, które wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki oraz nauki zarówno naszego regionu, jak też całego kraju, zostali nagrodzeni Orłami „Wprost”. W Lublinie odbyła się kolejna edycja tego wydarzenia.

W niedzielę w Lublinie odbyła się Gala, w trakcie której przyznane zostały Orły „Wprost”. Tymi prestiżowe nagrodami honorowane są przedsiębiorcy, instytucje, samorządy oraz osoby, które wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki oraz nauki zarówno Lubelszczyzny, jak też całego kraju. Jak wskazują organizatorzy, doceniono najbardziej innowacyjne firmy i przedsiębiorców, którzy na co dzień starają się przełamywać schematy, wykazują się szczególną pomysłowością, a także wrażliwością.

Laureatami nagrody Orły Wprost mogą być: przedsiębiorcy, którzy najefektywniej korzystają ze środków unijnych lub też mogą się pochwalić zasługami na rzecz gospodarczego rozwoju Polski. Do tego samorządowcy, którzy w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju oraz służą lokalnym społecznościom. Osobowości, postaci, które są ambasadorami regionu, a swoimi osiągnięciami wykraczają poza jego granice lub też wybitni przedstawiciele nauki, medycyny, opieki zdrowotnej i działacze społeczni.

W kategorii Samorządowiec nagrodzeni zostali burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś oraz wójt gminy Niedrzwica Duża Ryszard Golec. To w ramach doskonałego wykorzystywania funduszy europejskich. Z nominowanych Przedsiębiorstw Orła otrzymała spółka PGE Dystrybucja. Tu kapituła konkursowa wskazała, iż firma dążąc do rozwoju infrastruktury elektroenergetycznej od lat aktywnie pozyskuje fundusze zewnętrzne do wspierania inwestycji. Tylko w ubiegłym roku było to 112 mln zł. Orłem dla Wybitnego Naukowica Regionu nagrodzona została prof. Elżbieta Starosławska, dzięki której staraniom stworzono Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli.

Orły w kategorii Innowacyjni w Regionie trafiły do firmy Medical Inventi oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Liderem Polskiej Edukacji uhonorowana została Maria Król, Przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu. W kategorii Działalność Naukowa nagrodzeni zostali Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie Profesor Bartosz Molik oraz Prorektor AWF Warszawa Filii w Białej Podlaskiej profesor Jerzy Sadowski. W kategorii Innowacyjny Program Naukowy Orła odebrał rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, prof. Wojciech Załuska. Nagrodę przyznano za program „Dobrze Widzieć”.

Za Działalność Społeczną Regionu Orzeł „Wprost” otrzymała fundacja „Wstawaj Alicja” i Ośrodek Neurorehabilitacji w Turce, które powstały z inicjatywy Agnieszki i Wojciecha Mazurków, rodziców Alicji, która w wyniku wypadku samochodowego, do dnia śmierci pozostawała w stanie śpiączki. W kategorii Osobowość statuetka trafiła do Krzysztofa Cugowskiego, a w kategorii Sportowiec Sportowiec Regionu Orła przyznano Aleksandrze Mirosław, która specjalizuje się we wspinaczce szybkościowej, jest aktualną rekordzistką świata w tej kategorii.

W kategorii Lider Zrównoważonego Rozwoju Orłem nagrodzono spółkę Lubelski Węgiel Bogdanka, w kategorii Firma Odpowiedzialna Społecznie puławskie Azoty a w kategoria Firma Rodzinna JMP Flowers. W kategorii Sport statuetka trafiła do żużlowego klubu Speedway Lublin, w kategoria Działalność Społeczna otrzymała ją Caritas Archidiecezji Lubelskiej, w kategorii Lokalny Producent Żywności Olejarnia Olo-Vita.

Orły „Wprost” przyznawane są od 2016 roku. Nagroda jest nawiązaniem do wyjątkowego wyróżnienia, które otrzymał wydawca „Wprost”, Michał Maciej Lisiecki, od Instytutu im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego za to, iż w codziennej działalności dowiódł, że prowadząc biznes, można nieść białoczerwoną flagę wysoko, być patriotą i działać na rzecz Polski. Natomiast symbolem wyróżnienia stało się godło Państwa Polskiego, czyli wizerunek Orła Białego, które wisiało w siedzibie Prezydenta i Rządu II RP od roku 1945 przy 43 Eaton Place w Londynie, tzw. „Zamku”

W trakcie poprzednich edycji wydarzenia Orły „Wprost” trafiły m.in. do: prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, burmistrza Hrubieszowa Tomasza Zająca, prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Giannopoulosa a także firm: PGE Dystrybucja, Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Pryzmat”, Asseco Business Solutions, PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa, Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL Świdnik, Firmy Handlowo-Usługowej „Biogrim” czy też Przedsiębiorstwa Przemysłowo-Handlowego Smaki Ogrodu Edyta Kot.

Portal lublin112.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.

Orły „Wprost” rozdane. Trafiły do osób, które wnoszą wkład w rozwój gospodarki i nauki

(fot. Wprost, KOWR)

3 komentarze

  1. W jednej kategorii to chyba powinno się nazywać: Najlepszy transfer pieniędzy ze spółek skarbu państwa, miasta Lublin oraz samorządu województwa lubelskiego do kieszeni kilku tzw. sportowców, którzy nie pochodzą nawet z prawobrzeżnej strony Wisły a min. z Danii i zarządu spółki akcyjnej 🙂

    • Wyjąłeś mi to z ust. Rączka, rączkę myje a gdzie nominacje w wolnego rynku, banda i układy tfuuuu

  2. Brat Genitalius

    Kim jest ta Pani w czerwonym? Ostatnio lansowała się na gali wręczenia jakichś nagród dla młodych pływaków czy coś w tym stylu. Na wynajętą hostessę jest za stara i o zbyt kobiecych kształtach, więc pewnie ktoś z prześladowanej kasty urzędniczej?

Wiadomości z info112