Kursowanie komunikacji miejskiej w związku z zamknięciem ul. Ducha. Sprawdź tymczasową organizację ruchu w rejonie przebudowy

W związku z rozpoczęciem prac drogowych na skrzyżowaniu al. Solidarności, ul. Ducha i al. Sikorskiego od nocy z 1 na 2 kwietnia 2016 r. zmianie ulega trasa przejazdu linii nocnej N1. Zostanie także wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

W nocy z 1 na 2 kwietnia zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu dla skrzyżowania al. Solidarności-al. Sikorskiego-ul. Ducha, co wiąże się z całkowitym zamknięciem ul. Generała Ducha (nie będzie dotyczyć tylko komunikacji miejskiej), ul. Północnej (na odcinku od ul. Kosmowskiej do ul. Generała Ducha) i północnej jezdni al. Solidarności na całym zakresie objętym przebudową.

Autobusy linii N1 zostaną skierowane na trasę objazdową która przebiegała będzie ulicami:

… – Al. Racławickie – Sikorskiego – Ducha – Willowa – …

Jednocześnie wraz z rozpoczęciem prac drogowych na ul. Ducha zlokalizowany zostanie dodatkowy przystanek autobusowy w kierunku Sikorskiego w rejonie ulicy Północnej. Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała przynajmniej do końca roku. W tym czasie wykonawca zamierza zrealizować: budowę ul. Północnej oraz ul. Generała Ducha wraz z drogą serwisową, betonowanie obu estakad, wykonać konstrukcję jezdni północnej al. Solidarności i kładki dla pieszych.

Ruch pojazdów i pieszych zostanie zorganizowany w poniższy sposób:

1. al. Solidarności (od strony centrum)

Na wysokości węzła Poniatowskiego pojawi się ograniczenie prędkości i zawężenie jezdni z 3 do 2 pasów ruchu. Po 140 m jezdnia zwężona zostanie z 2 do 1 pasa ruchu, w który będą się także włączali kierowcy zjeżdżający łącznicą z al. Smorawińskiego.

Po przejechaniu kolejnych 40m, czyli na wysokości ul. Rogowskiego ruch w kierunku Warszawy zostanie przeniesiony na jezdnię południową al. Solidarności (tą którą codziennie kierowcy poruszają się w kierunku na Zamość), na której ruch będzie się odbywał w obu kierunkach po jednym pasie. Ponownie na jezdnię północną kierowcy wrócą przewiązką na wysokości ul. Jagiellońskiej.

2. al. Solidarności (od strony Warszawy)

Około 100 m przed dawną zatoką przystankową w rejonie ul. Jagiellońskiej jezdnia zostanie zawężona z 3 do 2 pasów ruchu, a następnie do jednego. Dalej kierowcy będą poruszali się już odcinkiem Solidarności w obu kierunkach, jedną jezdnią (południową) mając do dyspozycji po jednym pasie ruchu.

3. al. Sikorskiego

Na wysokości TEZET-u oznakowanie poziome wyznaczy oddzielne pasy ruchu dla: skręcających w prawo, pojazdów komunikacji miejskiej, które jako jedyne będą miały możliwość jazdy na wprost oraz dla skręcających w lewo w kierunku Warszawy. Pasy do skrętu w lewo i jazdy na wprost będą częściowo przechodziły, przez opisywany na początku, rozebrany pas rozdziału.

4. ul. Generała Ducha

Ulica zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Możliwość przejazdu przez odcinek od al. Solidarności do ul. Willowej będą miały wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, które będą mogły poruszać się w obu kierunkach i mieszkańcy pojazdów z identyfikatorami*, którzy będą mieli możliwość dojazdu do swoich nieruchomości przy ul. Gen Ducha wyłącznie od strony skrzyżowania z ul. Willową i ul. Poligonową.

Pozostali mieszkańcy ulic znajdujących się między ul. Willową (od północy) a gruntową ul. Północną (od południa) wyjeżdżają i dojeżdżają do swoich nieruchomości poprzez ulicę serwisową ul. Willowej i samą ul. Willową. Włączenie na skrzyżowaniu z ul. Sławinek.

5. ul. Północna

Odcinek od ul. Kosmowskiej do ul. Generała Ducha zostanie całkowicie zamknięty. Na skrzyżowaniu ul. Kosmowskiej z ul. Północną będzie obowiązywał nakaz jazdy w lewo w ul. Północną w kierunku al. Kompozytorów Polskich. Nakaz nie będzie dotyczył tylko pojazdów komunikacji miejskiej, dla których przygotowany będzie łącznik ul. Kosmowskiej z jednią południową al. Solidarności.

6. ul. Kosmowskiej

ul. Kosmowskiej zostanie połączona z jezdnią południową al. Solidarności, tą którą na codzień kierowcy poruszają się w kierunku Zamościa. Łącznik będzie poprowadzony przez pas zieleni między ul. Północną a al. Solidarności i w pasie rozdziału al. Solidarności. Łącznikiem będą mogły poruszać się wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej. Będą ona miały możliwość skrętu w prawo z łącznika w al. Solidarności i jazdy dalej w kierunku al. Sikorskiego. W kierunku odwrotnym, czyli w stronę Czechowa, komunikacja miejska pojedzie tą sama trasą.

Pasy na al. Solidarności na wysokości łącznika zostaną rozdzielone na: pas dla skrętu w lewo w łącznik dla autobusów i pas do jazdy na wprost w kierunku centrum dla pozostałych pojazdów.

7. Skrzyżowanie Solidarności/Sikorskiego/Ducha

Ruchem na skrzyżowaniu będzie sterować całodobowa sygnalizacja świetlna. Ponadto, zmienione zostanie pierwszeństwo przejazdu. Relacją z pierwszeństwem przejazdu będzie al. Sikorskiego – al. Solidarności (w kierunku centrum) i odwrotnie.

Jadąc al. Solidarności od Warszawy jazda na wprost w kierunku centrum i w prawo w al. Sikorskiego będzie odbywała się z jednego pasa ruchu.

Podobnie, jadąc al. Solidarności od strony centrum, z jednego pasa będzie odbywał się ruch na wprost w kierunku Warszawy i w lewo w al. Sikorskiego.

Na wlocie al. Sikorskiego zostaną wydzielone oddzielne pasy: do skrętu w prawo w al. Solidarności w kierunku centrum (jego przebieg pozostaje bez zmian), do jazdy na wprost przeznaczony wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej, do jazdy w lewo w al. Solidarności w kierunku Warszawy.

Od strony ul. Generała Ducha do wjazdu na skrzyżowanie będą dopuszczone wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej.

8. Skrzyżowanie Willowa/Poligonowa/Ducha

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu zostanie wyłączona, a na samym skrzyżowaniu możliwy będzie tylko skręt z ul. Willowej w lewo w ul. Poligonową i odwrotnie, czyli z ul. Poligonowej w prawo w ul. Willową.

Wjazd w ul. Generała Ducha będzie możliwy tylko dla pojazdów komunikacji miejskiej i mieszkańców z identyfikatorami*.

9. Piesi

Przejście dla pieszych przez al. Solidarności na wysokości ul. Puławskiej zostanie zlikwidowane.

Pozostanie natomiast możliwość przejścia przez al. Solidarności po przeciwnej stronie skrzyżowania, czyli po stronie ul. Jagiellońskiej, w miejscu istniejącego przejścia. Piesi przechodzić będą w poziomie jezdni, tunelem, pod powstającą estakadą.

Pozostanie także możliwość przejścia przez ul. Generała Ducha na wysokości przystanku „Sikorskiego 01”. Na tej samej wysokości zostanie także zorganizowany tymczasowy przystanek dla jadących komunikacją miejską w kierunku al. Sikorskiego.

Będzie także możliwość dojścia pieszo z rejonu os. Botanik do SP nr 34 przy ul. Kosmowskiej 3. Piesi będą przechodzić wzdłuż istniejącej ul. Północnej.

Zmiany w organizacji ruchu w czasie przebudowy skrzyżowania Ducha-Sikorskiego. Prezentacja graficzna.

TOR. Plansza nr 1
TOR. Plansza nr 2
TOR. Plansza nr 3
TOR. Plansza nr 4

2016-03-31 17:58:03
(fot. lublin112.pl, grafika UM Lublin)

15 komentarzy

 1. Bla bla bla, przeciez nikt tego nie zrozumie, lepiej jakąś mapkę bylo wrzucić z czytelną legendą

  • Uwierz nam, że są rysunki do tej przebudowy…za chwilę dodamy…ale czy są aż tak czytelne jak opis, zobaczymy, pozdrawiamy.

  • ja zrozumiałem, przeczytaj jeszcze z 10 razy i może też zrozumiesz, a jeśli nie to polecam czytać więcej książek wtedy wyobraźnia się rozwija i łatwiej sobie wyobrażać różne rzeczy, np. opisaną powyżej sytuację

 2. Barany na lato zakorkują pół lblitra. Trzeba było poczekać rok jak otworzą eske na Rzeszów później brać się za remont.

 3. Będzie Armagedon

 4. A jak będę mogła dojechać na ul. Paganiniego jadąc od Warszawy? Nie znam wogòle Lublina- mòwiono mi że muszę skręcić na tym skrzyżowaniu i dalej ulicą Pòłnocną – a jak teraz?

  • Najlepiej obwodnica jechać do węzła sławinek lub węzła z ul. Spółdzielczości pracy i stamtąd juz do paganiniego

  • a teraz pojedziesz sobie kawałek dalej, tzn. do najbliższego ronda, na rondzie w lewo, za 10 metrów znów w lewo i jesteś na północnej, jedziesz około 150 m, dajesz w prawo i masz paganiniego

 5. Remonty i znow wpadka p kieliszka z um lublin

 6. Smutny lubliniany

  Dobrze ze sa remonty i wogule bo te skrzyżowanie to byla masakra ale ja.sie pytam jak mozna sparalizowac pol miasta zamykaniem kluczowy ulic w jednym czasie.. ?

 7. To teraz korek na Solidarności będzie się zaczynał już przy Marko… to jest jakaś masakra… słabo to widzę… ;((

 8. będzie, będzie zabawa, będzie się działo… 🙂

  a tak serio to polecam komunikację miejską, rower i spacerki kto ma blisko

 9. Armagedon jest od Warszawy w strone Zamościa . Korek rozpoczyna sie przed wiaduktem na al. Warszawskiej

 10. Skomplikowanie mieszkancom wyjazdu i dojazdu do przedszkoli,szkol i pracy jest czyms bezcennym dla osob ktore nie borykaja sie z codziennymi trudnosciami. Mieszkam na tej jeb… wsi. ul. Polnocna wczesniej wjazd od Ducha. A teraz objazdy drogami ktore nie sa dostosowane. Panie Prezydencie zapraszamy na nasza wioche. Brak drogi, chodnika,oswietlenia i placu zabaw dla dzieci. Czy w najblizszym czasie zamierzacie zrobic ta droge. Ulica jest ruchliwa, z dzieckiem nie da sie wyjsc na spacer bo ograniczenia brak, jezdza jak debi…e. Podczas spaceru mozemy zagwarantowac piach i kurz w gebie i czarne stopy.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!