690 680 960

Opiekacz wielofunkcyjny – poznaj praktyczne urządzenia do kuchni

Zapiekane kanapki, tosty, mięsa i warzywa na grilla – z wielofunkcyjnym opiekaczem przygotujesz pyszną przekąskę, ale i pełnowartościowy posiłek. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto zainwestować w urządzenie 2 w 1.

Wielofunkcyjny opiekacz – grill i toster w jednym

Opiekacze do kanapek kojarzą nam się przede wszystkim z aromatycznymi panini i sandwichami, jednak dla tych najbardziej funkcjonalnych znajdziemy znaczenie więcej zastosowań. Poza tym że, korzystając z nich w tradycyjny sposób, będziemy w stanie z ich pomocą przygotować także tosty czy tortille, mogą zastąpić nam elektrycznego grilla czy gofrownicę. Jeżeli zechcemy przygotować mięsa, ryby czy warzywa z grilla, wystarczy rozłożyć urządzenie, by uzyskać płytę o płaskiej powierzchni. Dobry opiekacz do kanapek to sprzęt, dzięki któremu będziemy w stanie przyrządzić całą gamę wyśmienitych dań.

Opiekacz wielofunkcyjny – jaka moc?

W zależności od tego, w jaki sposób chcemy korzystać z opiekacza, powinniśmy odpowiednio wybrać jego moc. Kiedy mamy zamiar wykorzystywać go wyłącznie jako grill do kanapek, wystarczające będzie urządzenie o mocy 700-800 W. Opiekacz 2 w 1, z pomocą którego chcemy przyrządzać także mięsa, powinien mieć wyższą moc – co najmniej 1300 W.

 

Najlepszy opiekacz wielofunkcyjny

Wybierając opiekacz do kanapek, weźmy pod uwagę materiał, z którego zrobiona została jego obudowa. Solidne wykonanie i nienagrzewający się uchwyt zapewnią nam komfort i bezpieczeństwo. Warto też, by urządzenie było wyposażone w zabezpieczenie przed przegrzaniem i lampkę kontrolną, informującą nas o odpowiednim rozgrzaniu płyt. Jeżeli z opiekacza będziemy korzystać często, a co za tym idzie, będziemy przechowywać go na kuchennym blacie, dobrze jest też zadbać o to, by jego wygląd pasował do wystroju naszej kuchni.

Toster wielofunkcyjny czy opiekacz do zabudowy?

Opiekacz do zabudowy to tak naprawdę mini piekarnik. Możemy korzystać z niego jak z urządzenia o standardowych wymiarach, a więc poza daniami obiadowymi, przygotujemy w nim także ciasta i inne słodkości. Nie będziemy mieć jednak możliwości zapieczenia kanapki czy tortilli, a przyrządzenie szybkich przekąsek, takich jak tosty, zajmie więcej czasu i wiązać będzie się z wyższym zużyciem energii.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku