690 680 960

Okoliczności wciąż nie są jasne. Trwa śledztwo w sprawie katastrofy w ruchu lądowym koło Chełma

Cały czas trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zderzenia czterech pojazdów, jakie miało miejsce na początku miesiąca na trasie Lublin – Chełm. Policja wystosowała apel do świadków.

Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowanie w sprawie katastrofy w ruchu lądowym, jaka miała miejsce na początku października na drodze krajowej nr 12 między Lublinem a Chełmem. Wtedy to w środku nocy w miejscowości Tytusin zderzyły się cztery pojazdy: autobus, laweta, bus i ciężarówka.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż kierujący autobusem relacji Warszawa-Odessa najechał na tył stojącego w kolejce do granicy Mercedesa Sprintera. Siła uderzenia była tak duża, że bus został wepchnięty w tył lawety przewożącej auta osobowe. Następnie oba pojazdy zjechały na przeciwległy pas ruchu i wpadły do rowu, natomiast autobus uderzył jeszcze w naczepę ciągnika siodłowego.

Wszystkimi czterema pojazdami kierowali obywatele Ukrainy. Badanie alkomatem wykazało, że każdy z nich był trzeźwy. Dwie osoby zostały poszkodowane i trafiły do szpitala.

Cały czas trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Z uwagi, że nie są one do końca jasne, policjanci postanowili wystosować apel do świadków. Jak wskazuje komisarz Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, pomoże to w prowadzonych czynnościach. Kontaktować się można z Policją w Chełmie pod numerem telefonu 47 813 1210 lub alarmowym 112.

(fot. policja, nadesłane – Marcin)

11 komentarzy

 1. ukraińcy byli trzeźwi to już coś hehee

  • Ukraińcy, jako naród, są zdecydowanie mniej rozpici niż Polacy.
   Stereotyp „naprutego sąsiada ze wschodu” robią ukraińscy budowlańcy.
   Uwierz mi, nie chciałbyś oglądać polskich budowlańców „na zachodzie”.

   • Krytykujesz stereotyp pijanego ukraińca, a jednocześnie piszesz o pijanych polskich budowlańcach powielając ten stereotyp. Poza tym masz jakieś obiektywne dane, czy tak ci na chłopski rozum wyszło?

    • Ale to nie stereotyp. Tylko szczera prawda. Czasem robię zakupy rano i regularnie widzę pracowników budowy, którzy kupują małpkę, piwo albo inny alkoholu.

  • stereotypy, plotki..
   A jak to było o nas, Polakach ?
   Jedź to Polski, twoje auto już tam jest…

 2. ponad 30 km kolejka do granicy ?

 3. Myślicie ze ukarają któregoś z „gości”. Już widać że sprawa bedzie umorzona. „Goście” są nietykalni.!!!

  • Właśnie dlatego zaczyna się mataczenie dopiero po miesiącu od zdarzenia, żeby przypadkiem ktoś nie zapamiętał za dokładnie jak to było na prawdę.

  • el loco jeszcze nie zarobiłeś na swoje portki? Sądząc po jakości wpisów, to wcale się nie dziwię.

 4. Ilu z nich kupiło prawo jazdy? Wpuszczać ich do Europy z tymi ich blankietami co to nie potwierdzają umiejętności to śmierć na polskich drogach!

 5. Msniuś zapytaj się w innych krajach, co sądzą o polskich kierowcach.
  Jest parę kanałów na YT co potrafią nasi kierowcy.

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas