Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Okęcie chce podebrać pasażerów z Lublina? Uruchamiają autobus na warszawskie lotnisko

Od początku sierpnia, Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają nową usługę, dzięki której autobusy dowiozą pasażerów z Lublina, bezpośrednio na warszawskie lotnisko. Każdego dnia autobus będzie kursował z dworca PKS.

Z lubelskiego dworca PKS będzie kursował specjalny autobus, który dowiezie pasażerów bezpośrednio na warszawskie lotnisko Okęcie. To nowa usługa Polskich Linii Lotniczych LOT, które tego typu komunikację uruchamiają z pięciu miast w Polsce. Co ważne, pasażerowie nie będą musieli kupować biletów na przejazd autobusem, gdyż wystarczy że rezerwując bilet na samolot, zdecydują się na skorzystanie z tej usługi.

Autobusy będą odjeżdżały z Lublina codziennie o godzinie 10:55. Jak zapewnia LOT, autobusy mają być fabrycznie nowe a tym samym zapewniające duży komfort podróży. Każdy z nich posiadał będzie m.in. wifi oraz ma być pomalowany w barwy przewoźnika. Pasażer wsiadając do autobusu podaje kierowcy tylko swoje imię i nazwisko oraz nr rezerwacji. Co do przewozu bagażu, obowiązywać mają zasady takie same jak w samolocie.

Jak wyjaśnia Sebastian Mikosz, prezes LOT-u, dzięki autobusom przewoźnika, pasażerowie zaoszczędzą czas oraz otrzymają większy komfort podróży. – Wprowadzamy nowoczesną i pierwszą na polskim rynku ofertę tak zwanego transportu intermodalnego, dzięki której pasażer z jednym biletem w dłoni może korzystać z różnych środków transportu. Każdy, kto kupi u nas bilet w usłudze Bus&Fly, będzie traktowany jako nasz pełnoprawny pasażer od samego początku do samego końca swojej podróży – wyjaśnia Mikosz. Co więcej. LOT już planuje uruchomienie podobnej komunikacji autobusowej z kolejnymi miastami.

(fot. PLL LOT)
2015-07-31 00:23:55

30 komentarzy

  1. Okęcie nie chce podebrać żadnych pasażerów, bo Okęcie, a raczej Lotnisko Chopina to nie linie LOT. Bądźmy precyzyjni.

  2. @HSP & inni – „Każdy, kto kupi u nas bilet w usłudze Bus&Fly, będzie traktowany jako nasz pełnoprawny pasażer od samego początku do samego końca swojej podróży” zapoznajcie się ludzie, a nie pierd..cie smuty http://www.lot.com/pl/pl/bus-and-fly

  3. W końcu byde w stolycy i to za darmoche:)

  4. no super, ale to dotyczy tylko pasazerów LOT’u 😉 wiec ja tu nie widzę za bardzo konkurencji dla tanich linii lotniczych, a tym bardziej dla lubelskiego lotniska, jaki procent pasazerow lata lotem, a jaki innymi liniami ?;)

  5. I kantbuc na to pozwolił ?? Nich teraz zlikwidują lot, bo to konkurencja dla kanbuca i nie będzie miał orszak klientów na lotnisko !!

  6. Rzeszów nie zarabia na siebie i zbudowany jest na walących się ruinach starego powojskowego lotnika położonego na zabitej wsi. Bardzo słaby terminal, bardzo słaba baza. Liczba połączeń i pasażerów wynika tylko z długości czasu jaki operuje. Lublin jest Bardzo nowy i bardzo młody a już posiada bazę linii lotniczej i fajne połączenia. Jeśli chodzi o miasta…cóż rzeszów nieco podgonił bo jeszcze 10-12 lat temu było to podkarpackie zawalisko.

Z kraju

Sport