690 680 960

Ojciec z synem zostali poważnie ranni przy pracy. Jeden stracił nogę

O tym jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa podczas pracy przekonali się dwaj mężczyźni z Kraśnika. Pracując przy rozdrabnianiu gałęzi maszyną tzw. samoróbką, ostra wirująca część uderzyła w nich, w wyniku czego odnieśli poważne obrażenia.

Do zdarzenia doszło we wtorek na jednej z posesji w Kraśniku. Dwaj mężczyźni, ojciec i syn, pracowali przy rozdrabnianiu liści i gałęzi za pomocą doczepionej do ciągnika rolniczego maszyny, tzw samoróbki. W pewnym momencie ostra część urządzenia uderzyła obu mężczyzn. Natychmiast powiadomione zostały służby ratunkowe.

Poszkodowani w wieku 69 i 43 lat zostali przetransportowani do szpitali w Kraśniku i w Lublinie. Obaj doznali bardzo poważnych obrażeń ciała w tym amputacji kończyn. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady, które pomogą wyjaśnić przebieg zdarzenia.

Jak wyjaśnia st.asp. Janusz Majewski z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku, maszyna nie posiadała żadnych osłon mogących chronić przed takim zdarzeniem. Urządzenie było tzw. „samoróbką”. – Należy pamiętać, że bezpieczne maszyny rolnicze i urządzenia powinny posiadać kompletne osłony mechanizmów roboczych pomalowane na kolor żółty. Rolnicy bardzo często użytkują stare maszyny, często są to wyroby rzemieślnicze nie wyposażone w osłony mechanizmów. Obsługa takich maszyn jest bardzo niebezpieczna – dodaje Janusz Majewski.

(fot. policja)
2016-11-23 13:24:17

21 komentarzy

 1. Co ta wóda może zrobić z ludzi,to jest poświęcenie aby oddać kopyto.Brawo.

  • Skad wiesz, ze byli pijani?? Nic nie ma na ten temat w artykule. A ludzi szkoda.

  • Ja wiem, że niektórym ciężko to sobie wyobrazić takim jak ty, ale istnieją ludzie, którzy nie muszą przed każdą robotą zaprawiać się alkoholem. To, że ty nie wyobrażasz sobie pracy bez wódy, nie oznacza, że inni także.

  • Nie byli pijani i trochę inaczej doszło do wypadku, młodszy z mężczyzn nie doznał amputacji ale w bardzo ciężkim stanie przebywa w lubelskim szpitalu. Nie rozumiem ludzi, którzy nie znając sprawy komentują, głupio i złośliwie 🙁

 2. Przepraszam ale jak toto miało działać w zamyśle konstruktorów?

  • jak widać całkiem skutecznie zadziałało… Odkładając żarty na bok szkoda ludzi, jak by ich stać było na porządny sprzęt to pewnie by taki mieli…

 3. Teraz tych Mcgaywerów trzeba będzie utrzymywać z naszych podatków!!! Jak to mówią… głupich siać nie trzeba! Sami się rodzą! Wypadek na własne życzenie!

  • Co wy się tam znacie
   Świetna konstrukcja tylko szkoda że bez osłon : (

  • Jakbyś nie wiedział, to rolnicy płacą obowiązkową składkę OC. Ile razy Ty byłeś na zwolnieniu bądź urlopie? To także jest opłacane z podatków innych.

   • A od kiedy za urlop w prywatnej firmie płacą podatnicy? Też chce taki urlop 😀

   • Rolniku Tomku, doczytaj po co rolnik płaci OC i dlaczego w tym przypadku nie ma zastosowania ochrona z OC. Poza tym OC płacą kierowcy, lekarze ,pielęgniarki, prawnicy i wiele wiele innych zawodów. Doczytaj również kto płaci za urlop lub zwolnienie lek. pracownika i komu z pensji potrącana jest składka chorobowa i rentowa. Doczytaj również ile z podatków ciężko pracujących ludzi dopłacamy do rolników, czyli KRUS. Jak doczytasz to zrozumiesz dlaczego Tom napisał że ” trzeba będzie (ich) utrzymywać z naszych podatków!!!”

    • Tak sie składa, że w tym przypadku utrzymywanie kogoś z podatków, kto stracił nogę to nie jest powód do narzekania. On wolałby być sprawny a nie kaleką. Bardziej przeszkadza mi to, że z moich podatków wypłacany jest program 500+ lub horrendalne pensje prezesów na państwowych posadach. Nie jestem rolnikiem ale znam wielu i wiem dlaczego płacą OC. Ja też taką płacę choć nie mam gospodarstwa ale płacę po to abyś dostał odszkodowanie jak wleziesz na moim podwórku na pozostawione przeze mnie widły.

     • Prezesi też mi przeszkadzają.
      A co Ci przeszkadza 500+?. Jesteś gejem, impotentem, starym kawalerem, albo za stary, i Ci nie patyczeje? A może jeśli jesteś w związku z Kobietą, to nie chciała mieć z Tobą drugiego dziecka?
      Żenada…..

  • Nie poisz o naszych, tylko o swoich podatkach…
   A tak w ogóle płacisz podatki? Czy „szara strefa” ?…
   To załatw to tak, aby pracując uczciwie (czyli w okolicach najniższej krajowej), mogli sobie kupić maszynkę, która spełnia przepisy BHP, i nie kosztowała by ok 30 tyś….

 4. Oferujemy zaopatrzenie po amputacji, nowoczesne protezy ostateczne.

 5. to na kosiarke wygląda

 6. A gdzie obiecane w tytule foto obciętej nogi?

 7. dziady cz. IV

 8. Ceglorze to umieją z przytupem zakończyć imprezę.

 9. To jest kosiarka do sadu z tylnego mostu od dużego fiata .

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas