Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ogromny wybuch przy granicy. W okolicach Włodawy zatrzęsły się szyby w oknach

Potężna eksplozja, jaka miała miejsce dziś po południu, napędziła strachu mieszkańcom Włodawy i okolic. Okazuje się, że wybuch miał miejsce za granicą naszego kraju, a dokładnie na Ukrainie.

W środę kilka minut po godzinie 14 mieszkańcy Włodawy usłyszeli ogromny huk. Wybuch słyszalny był również w okolicznych miejscowościach: Orchówku, Susznie czy też Rożance. Jak wskazują mieszkańcy, był on tak ogromny, że w wielu domach zadrżały szyby w oknach.

Jak tłumaczą nasi czytelnicy, u wielu osób pierwsza myśl była związana z ostatnim przypadkiem z powiatu hrubieszowskiego, gdzie na miejscowość Przewodów spadła rakieta znad Ukrainy. Jednak Włodawa graniczy z Białorusią, a w tym rejonie do żadne działania wojenne nie są prowadzone.

-Huk był niesamowity, dochodził znad Buga. Pierwsze o czym pomyślałem, to że doszło do powtórki z Przewodowa. Jednak u nas za rzeką jest Białoruś a nie Ukraina, więc szybko wykluczyłem rakietę. Po drugie, nie było żadnej reakcji służb ratunkowych. Po prostu coś potężnego wybuchło, potem zapadła cisza – mówił nam Robert.

Sprawdziliśmy i rzeczywiście policja, straż pożarna ani pogotowie ratunkowe nie otrzymały żadnej interwencji mogącej mieć coś wspólnego z tym zdarzeniem. Choć wiedzę na temat wybuchu posiadały wskazując nam, że eksplozja miała miejsce na terenie Białorusi.

Okazuje się jednak, iż wszystko wskazuje na to, że wybuch związany jest z działaniami saperów, jednak nie na Białorusi, lecz na Ukrainie. Na wysokości Orchówka znajduje się trójstyk granic, gdzie kończy się teren Białorusi a zaczyna Ukrainy.

Ukraińska prywatna telewizja internetowa Еспресо.TV poinformowała, iż na północy obwodu kowelskiego planowane były prace z użyciem materiałów wybuchowych. Cytowany przez dziennikarzy Jurij Pogulyaiko z Wołyńskiej Obwodowej Administracji Wojskowej wskazywał, że wcześniej mieszkańców okolicznych terenów ostrzeżono o wybuchach.

Chodzi jednak tylko o osoby zamieszkujące na Ukrainie. Polskiej stronie takich informacji nie przekazano. Co więcej, działania wojskowych saperów mają potrwać pięć dni. To oznacza, że w kolejnych dniach odgłosy wybuchów znów mogą być słyszalne.

(fot. UM Włodawa)

33 komentarze

  1. W sylwestra od petard ze strachu zfajdają się wszyscy.

  2. Następna rakieta będzie bezprzewodowa.

  3. Redakcja nadal trzyma poziom z tytułami XD
    RAK

  4. Rozwalają sobie dalej zaniedbane miasta, żeby im odbudowali za friko zawsze na kacapa się zwali.

Z kraju