Ogromne kolejki w sklepach i aptekach. Klienci wykupują towary z długim terminem ważności (zdjęcia)

Szturm klientów na sklepy i apteki. Ludzie wykupują towary z długimi terminami ważności. Przedstawiciele sklepów tłumaczą, że dostawy są i będą realizowane na bieżąco.

Po ogłoszeniu pierwszych przypadków koronawirusa w naszym regionie, placówki handlowe przeżywają oblężenie klientów. Szczególnie w supermarketach ludzie wykupują towary mające długi termin przydatności do spożycia, jak też środki czystości. W wózkach lądują całe zgrzewki mleka, mąki, makaronów, ryżu, konserw, wody mineralnej, papieru toaletowego itp.

Jak wyjaśniała nam pracownica jednego z marketów, do godziny 12 zanotowali już taki obrót, jaki normalnie robią przez cały dzień. A klientów nie ubywa. Pomimo tego, że wszystkie kasy są czynne, kolejka i tak sięga połowy sklepu. W najgorszej sytuacji są osoby, które przyszły po normalne, bieżące zakupy, czyli pieczywo i coś na obiad. Muszą nawet ponad pół godziny spędzić w kolejce – dodaje nasza rozmówczyni.

W sklepach wiele półek jest pustych, jednak jak zapewniają pracownicy, na razie wszystkie dostawy odbywają się na bieżąco i nie ma obawy, aby czegokolwiek zabrakło. Mogą pojawiać się chwilowe braki pewnych grup towarów. Podobnie jest w aptekach, gdzie klienci wykupują podstawowe leki, środki przeciwbólowe, opatrunkowe i dezynfekcyjne.

(fot. lublin112, nadesłane)

Zobacz również

126 komentarzy

 1. NO i prawidłowo niech tłucze bezmózgich mieszczuchów, tak się pucują jacy to wielcy państwo z miasta, a teraz niech was tam tłucze, ważniaki, na wsiach za mało ludzie żeby był wirusek także pozdrowionka, jak kupicie 40 chlebów i 200 rolek papieru toaletowego to przetrwacie hahaha, ludzie w miastach mają asfalt zamiast mózgu,
  na grypę od początku marca zmarło 7 osób na koronowirusa nikt ale to, wirus z koroną nas pozabija wszystkich, już ile z 40 osób ma go to jeszcze tylko dołożyć milionów i już każdy zarazony XD

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8144zł -0.17%
  • GBP 5.2411zł 0.03%
  • EUR 4.533zł -0.18%
  • CHF 4.1222zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja