Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne środki ostrożności w pojazdach komunikacji miejskiej w Lublinie. Kierowcy nie sprzedadzą biletów

Od jutra do odwołania, zostanie wstrzymana sprzedaż biletów przez kierowców autobusów i trolejbusów. Decyzja taka została podjęta przede wszystkim na wnioski kierowców, ale również pasażerów i ma na celu zminimalizowanie kontaktu na linii obsługa pojazdu-pasażer.

W związku z pierwszymi przypadkami zarażenia koronawirusem w województwie lubelskim, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie podjął kolejne działania profilaktyczne mające przeciwdziałać rozpowszechnianiu się wirusa. Wzorem innych miast, od czwartku 12 marca do odwołania, zostanie wstrzymana sprzedaż biletów przez kierowców. Decyzja taka została podjęta przede wszystkim na wnioski kierowców, ale również pasażerów i ma na celu zminimalizowanie kontaktu na linii obsługa pojazdu-pasażer.

– W związku z zaistniałą sytuacją zachęcamy do zakupu biletów za pośrednictwem aplikacji mobilnych na telefony komórkowe, czyli moBILET, mPay, SkyCash, biletem.pl, jakdojade, GoPay, oraz w biletomatach znajdujących się w pojazdach. Obecnie 70% autobusów i trolejbusów wyposażonych jest w urządzenia do sprzedaży biletów. W przypadku biletów okresowych zalecamy ich zakup za pośrednictwem sklepu internetowego. Istnieje również możliwość zakupu biletów za pośrednictwem biletomatów stacjonarnych. Przypominamy, że brak możliwości zakupu biletu w pojeździe nie zwalnia z konieczności posiadania go w czasie przejazdu autobusem lub trolejbusem – tłumaczy Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

ZTM apeluje również o ograniczenie osobistych wizyt w Biurze Obsługi Klienta i Punktach Sprzedaży Biletów ZTM w Lublinie. W przypadku konieczności załatwienia spraw w tych placówkach zachęca do skorzystania z możliwości ich załatwienia drogą elektroniczną bądź telefoniczną.

Są to kolejne wprowadzone środki, mające na celu zapobieżenie rozprzestrzeniania się wirusa. Wcześniej zawieszono funkcje „ciepłego guzika”, zaś kierowcy zatrzymują się na wszystkich przystankach niezależnie od ich statusu, a więc również na przystankach „na żądanie”, oraz samodzielnie otwierają drzwi w pojazdach. Dodatkowo przewoźnicy świadczący usługi przewozu na terenie Lublina, czyli MPK Lublin, IREX i Lubelskie Linie Autobusowe, dezynfekują swoje pojazdy, ze szczególnym uwzględnieniem poręczy, biletomatów, kasowników i przycisków, a więc powierzchni najbardziej narażonych na kontakt.

(fot. lublin112)

7 komentarzy

  1. Proponuję na szybko zakupic autonomiczny tabor, kierowcy nie będą potrzebni, nie trzeba będzie im placić, a będzie i tak na przyszłość, same korzyści. W Chinach tak własnie metro jeździ do dziś dzień, chociaż nie ma komu nim jeździć.

  2. Ztm zobaczył że kierowca też człowiek… Gdzie to zapisać?

  3. Najlepiej jakby zawiesili transport publiczny i znieśli opłaty za parkingowanie. Lepszy byłby efekt.

    • @Hd długo nad tym myślałeś?
      Czyżby zniesienie opłat za parkowanie miałoby zwiększyć ilość miejsc do parkowania? 🙂

  4. Redakcjo, co sie dzieje w DSK? Jest zamkniety? Dlaczego jest ewakuacja akademikow przy Chodzki

  5. To wynika z tego , że kontrolerzy biletów bendą , no właśnie narażeni na zarażenie a przy okazji zarażać innych pasażerów spoko .