Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ogromna awaria sieci Orange. Problem występuje w całej Polsce

Użytkownicy telefonów w sieci komórkowej Orange od kilku godzin są pozbawieni możliwości wykonywania połączeń. Co ciekawe, nie można dodzwonić się nawet do samego operatora, gdyż korzystają tylko ze swojej sieci.

Od kilku godzin abonenci sieci Orange mają duże problemy z wykonywaniem połączeń, jak też korzystaniem z innych usług mobilnych. Na ekranach telefonów pojawia się brak zasięgu, przez co nie jest możliwe nawiązanie połączenia. Z kolei gdy nawet zasięg się pojawia, nie działa ani internet, nie można również wysyłać SMS-ów. Co ważne, problem nie dotyczy tylko mieszkańców naszego regionu, lecz występuje w całym kraju.

Nie można dodzwonić się nawet do samego operatora by zgłosić problem, czy też uzyskać informację na ten temat. Usiłowaliśmy skontaktować się z rzecznikiem firmy Orange korzystając telefonów w innej sieci, jednak okazało się to niemożliwe. Pracownicy Orange korzystają bowiem tylko z własnej sieci, która obecnie nie działa. Dopiero na Twitterze Wojciech Jabczyński potwierdził o awarii i utrudnieniach w połączeniach i mobilnym internecie. – Pracujemy aby usunąć kłopoty jak najszybciej – wyjaśnia.

O poważnej skali problemu można się domyślać czytając wpisy użytkowników Facebooka na profilu należącym do Orange. Kłopoty zgłaszają mieszkańcy całego kraju. Sieć zapewnia, że trwa sprawdzanie dokładnych przyczyn awarii oraz trwają próby oszacowania jej zasięgu. Orange przeprasza za utrudnienia, jednak na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy awaria zostanie naprawiona.

(fot. lublin112)
2016-07-07 21:19:15

38 komentarzy

  1. Mam numer w Orange i nie zauważyłem takiego problemu dzisiaj.

  2. Dlatego z cala rodzina opuścilismy ta nedzna siec ..brak zasiegu non stop…

  3. Ja tak samo opuściłem jakiś czas temu Orange i to była mądra decyzja. Ich zasięg to porazka. Polecam plusa, zasięg nawet w windzie:))

    • To prawda. Plus ma najlepszy zasięg. Jednak mają duży problem, jeśli nie satysfakcjonuje Cię Twoja obecna oferta. Tata chciał przedłużyć umowę, ale chciał zmienić nam pakiety (jemu, mojej mamie i mi, jesteśmy we 3 od 10 lat w plusie) i jedyne co usłyszeliśmy to śmiech. Facet powiedział, że możemy sobie pomarzyć o takim pakiecie, wtedy zrezygnowaliśmy, ale z działu rezygnacji dali nam zadowalające nas oferty. Za każdym razem ofertę dostajemy z działu rezygnacji, w punktach nie ma mowy, żeby coś sensownego dali w rozsądnej cenie.

  4. Problem występuje takze poza granicami państwa

  5. To mój ostatni rok z Orange. Wieczne problemy, brak zasięgu nawet pod ich siedzibą w Lublinie na ul. Chodźki. Gdy włączam LTE w telefonie to nikt nie może się do mnie dodzwonić. Od roku zgłaszam im ten problem i cały czas słyszę, że to „chwilowa awaria”!

  6. jestem w Plusie od 15 lat i mam ten badziew o nawie pomarańcz w Du..e.Męczcie się i płaccie żydom,ja w plusie na kartę mam nielimitowane rozmowy smsy na stacjonarne i 10gb neta za 25 zł,i inne sieci mam głeboko w D..ie

  7. Mi dzisiaj wszystko działa. Gdyby nie ten artykuł nie wiedziałabym o tym.

Z kraju