690 680 960

Ogień strawił 3 ha lasu i 2 ha nieużytków. Od iskier z komina zapalił się dach (zdjęcia)

Ostatnie dni są pracowite dla strażaków z terenu powiatu biłgorajskiego. W gminie Biłgoraj spłonęło 3 hektary lasu i 2 hektary nieużytków, w gminie Księżpol zapalił się dach na budynku mieszkalnym, a w Łukowej i Smólsku płonęły suche trawy.

Brak opadów atmosferycznych w ostatnim czasie, a także brak pokrywy śnieżnej i łagodna zima spowodowała wiosenną suszę, a tym samym również wzrost zagrożenia pożarowego w lasach i na nieużytkach. Wystarczy nieuwaga lub nieodpowiedzialność człowieka, aby doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Od początku 2022 r. biłgorajscy strażacy uczestniczyli w gaszeniu 46 pożarów traw i 3 pożarów w lasach na terenie powiatu biłgorajskiego.

Wczoraj przed godziną 16 doszło do pożaru nieużytków i młodnika w miejscowości Andrzejówka (gm. Biłgoraj). Na miejsce działań zostało zadysponowanych 8 zastępów straży pożarnej – 3 z KP PSP w Biłgoraju i 5 z OSP, w sumie 44 strażaków. Podczas działań doszło do zasłabnięcia mężczyzny, który samodzielnie gasił pożar. Poszkodowanemu została udzielona kwalifikowana pomoc medyczna przez strażaków, którzy do chwili przybycia karetki zespołu ratownictwa medycznego monitorowali jego stan zdrowia. W wyniku pożaru spłonęło 3 ha lasu i 2 ha nieużytków.

O godzinie 18:31 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Biłgoraju wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Starym Lipowcu (gm. Księżpol). Do miejsca pożaru zostało wysłane 3 zastępy straży pożarnej – 1 z KP PSP w Biłgoraju i 2 zastępy OSP z Majdanu Starego i Rogal. Po przybyciu na miejsce okazało się, że doszło do zapalenia się więźby dachowej od iskier z komina. Pożar został ugaszony po godzinie.

Z kolei o godzinie 18:36 Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Biłgoraju otrzymał zgłoszenie o pożarze suchych traw na nieużytkach w miejscowości Osuchy w gminie Łukowa. Pożar gasiły 3 jednostki OSP z Pisklak, Łukowej i Osuch. Po ponad 2 godzinach pożar został opanowany. Spłonęły nieużytki na powierzchni ok. 1 ha. Działania zakończono o godz. 21:00.

Ledwie zakończono gaszenie pożaru w Osuchach a już o 21:06 wpłynęła informacja o pożarze w Smólsku Dużym. Znowu paliły się trawy, które gasił zastęp z KP PSP w Biłgoraju i z OSP Smólska Dużego. Spłonęło 0,4 ha.

Ogień strawił 3 ha lasu i 2 ha nieużytków. Od iskier z komina zapalił się dach (zdjęcia)

Ogień strawił 3 ha lasu i 2 ha nieużytków. Od iskier z komina zapalił się dach (zdjęcia)

(fot. PSP Biłgoraj)

Jeden komentarz

  1. Na stosie powinno palić się podpalaczy.

Kursy walut

  • USD 4.4012zł 0.87%
  • GBP 5.3195zł 0.02%
  • EUR 4.6147zł 0.12%
  • CHF 4.7848zł -0.04%

Polub nas