690 680 960

Oficjalnie rozpoczęto prace przy budowie kolejnego odcinka drogi ekspresowej Lublin – Rzeszów (zdjęcia)

Zainaugurowane zostały prace w terenie na budowie drogi ekspresowej S19 od węzła Janów Lubelski Południe do węzła Lasy Janowskie. Niebawem mają ruszyć prace w pobliżu Lublina.

W poniedziałek, w miejscowości Łążek Ordynacki, symbolicznym wbiciem łopaty oficjalnie rozpoczęto prace związane z budową kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów. Tym samym, w miejscu przyszłego węzła Lasy Janowskie, przypieczętowano rozpoczęcie prac w terenie. Wykonawca, którym jest firma Strabag, ma za zadanie wybudować 8 km dwujezdniowej trasy z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, przy czym pozostawione musi zostać również miejsce pod trzeci pas.

Do tego niezbędną infrastrukturę, pasy technologiczne oraz dodatkowe jezdnie zapewniające obsługę ruchu z terenów przyległych do pasa drogowego. W ramach inwestycji powstanie również węzeł Lasy Janowskie stanowiący połączenie z obecną drogą krajową nr 19 i drogą gminną Łążek Garncarski – Łążek Ordynacki oraz 12 obiektów inżynierskich w postaci mostów, wiaduktów i przejść dla zwierząt. Obecnie wykonawca porządkuje teren po wycince drzew, wytycza przebieg przyszłej trasy w terenie oraz wykonuje pierwsze roboty ziemne.

Jest to trzeci odcinek przyszłej drogi ekspresowej, na którym prowadzone są już prace związane z budową trasy. Ciężki sprzęt pracuje już od końca obwodnicy Kraśnika do węzła Janów Lubelski Północ i od węzła Janów Lubelski Północ do węzła Janów Lubelski Południe. Niebawem zaś pojawi się na odcinku pomiędzy końcem obwodnicy Lublina a Niedrzwicą Dużą.

(fot. GDDKiA)

17 komentarzy

 1. Dziękujemy piSSowcom że nie wstrzymali tej inwestycji !!!

  • Dziękujemy pissowcom że wstrzymało inwestycję tylko na 8 lat i przed wyborami z wielką łaską rozpoczęli…

 2. PiS niejest w stanie tego zepsuć. Strabag to skończy. Natomiast chodźi oto ze pis sobie przypisuje sukces budowy tej trasy. Prawda jest taka ze to dzięki PO ta trasa dziś powstaje. Za kadencji PO były przetargi oraz powstał projekt tej trasy.

  • Tak, wbicie łopaty to już chyba drugi raz w tym miesiącu koło PiS dniętego Janowa…

  • Za PO nawet elektrownię atomową budowali i PIS ją zburzył.

  • Tak właśnie jest! A kiedy było głosowanie w PE żeby wpisać S19 do sieci tras międzynarodowych (i dzięki temu zyskać dofinansowanie) to przedstawiciele Partii Obłudy głosowali jak? Przeciw! I teraz małe Brejziaki piszą, że dzięki bogu pis nie wstrzymał projektu:) „https://wpolityce.pl/polityka/224681-polska-zdradzona-przez-europoslow-po-pitera-i-walesa-zadali-smiertelny-cios-via-carpathia-wideo” albo tu: „https://nowiny24.pl/europoslowie-po-pogrzebali-szanse-na-via-carpathia/ar/10198470”
   No i co Brejziaki?? Przestańcie kłamać, bo jesteście tak zaKODowani, że nawet jak PO będzie wam pluć w oczy to będziecie mówić, że deszcz pada.

  • Od kiedy Pis ma możliwość blokowania czegokolwiek od 8 lat? Z tego co wiem rządzi od 4?

 3. Ile przedszkoli możnaby za to wybudować! 🙂

 4. albo pomników Smoleńskich ech…. ile komisji śledczych ?

  • przed pisiorami to próbowali chociaż jakąś aferę rozliczyć ? było ich trochę , nie mówię o tej ostatniej amber-tuskowej

 5. Pastafarianin… czy fabryk nie lepiej?
  S19 też jest bardzo potrzebna malkontencie jeden.

 6. Rozumiem, że panowie w garniturach pierwszy raz w życiu zrobili coś pożytecznego i akurat były to te wbite łopaty. Mogliby zostać wychodząc ze swoich szklanych baniek i popracować trochę to by złapali dystansu do rzeczowości i ludzi pracy.

 7. O cho! widać że wybory idą tyle komentarzy za partyjne (podatników) pieniądze to już dawno nie było, no morze przy górkach czechowskich.

 8. Jak każdy Prezes, ma wiele do powiedzenia a ortografia kuleje ;P

 9. za PO próbowali, projekty powstawały, elektrownie burzyli a kiedy „po czynach ich poznacie”. A ja biorę 500+ i g…. Wam do tego 😛

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas