690 680 960

Oferta nie tylko dla studentów. Chatka Żaka zaprasza do Sali Ciszy i Strefy Relaksu (zdjęcia)

Jeśli szukasz przestrzeni, w której będziesz mógł odpocząć i zebrać myśli, to takie miejsce znajdziesz w Chatce Żaka. Znajduje się tam Sala Ciszy i Strefa Relaksu.

Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS (ul. Radziszewskiego 16) dba zarówno o wszystkie osoby uczestniczące w odbywających się w obiekcie wydarzeniach, jak i te, które na co dzień odwiedzają mury Chatki Żaka. ACKiM wraz z Zespołem ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami niedawno zorganizowało Salę Ciszy i Strefę Relaksu, z której może korzystać każdy. Jest to przestrzeń stworzona z myślą o tych, którzy w codziennym pędzie potrzebują trochę ciszy i spokoju.

– Tworząc Salę Ciszy i Strefę Relaksu zależało nam na ograniczeniu liczby bodźców, które mogłyby przeszkadzać podczas odpoczynku – informuje rzecznik prasowy UMCS Aneta Adamska. – Są to przestrzenie zaprojektowane zgodnie z nurtem uniwersalnym, wyposażone w meble zapewniające komfort z zachowaniem funkcji polisensorycznych i terapeutycznych. Oprócz cech relaksacyjnych Sala Ciszy oraz Strefa Relaksu – to przestrzenie sprzyjające spokojnej nauce i cichej pracy. Znajdziecie w niej książki, które pomogą rozwinąć umiejętność zadbania o dobrostan Waszych emocji oraz akcesoria do jogi, dzięki którym zadbacie nie tylko o umysł, ale także o swoje ciało – dodaje.

Jest to również przestrzeń, w której można umówić się na spotkanie z pracownikiem Zespołu ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami lub z psychologiem.

Pokój Ciszy zaprasza w godz. od 9.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku. Jeśli zaistnieje potrzeba skorzystania z niego w innych terminach, należy skontaktować się z koordynatorką przestrzeni.

(fot. UMCS, tekst Leszek Mikrut)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!