Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Oferowali pracę jako opiekunka dla dzieci. Kobiety były zmuszane do przydrożnej prostytucji

Zakończyło się śledztwo w sprawie grupy przestępczej, która m.in. na terenie naszego regionu werbowała kobiety do pracy a następnie zmuszała je do prostytucji. Niektóre z kobiet były sprzedawane.

Do Sądu Okręgowego w Lublinie wpłynął akt oskarżenia w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, która od marca do sierpnia 2018 roku działała w województwie lubelskim a także na Mazowszu i Podkarpaciu oraz w województwie łódzkim. Jej członkowie wykorzystywali ciężką sytuację kobiet i oferowali im różnego rodzaju zatrudnienie. Następnie zaś zmuszali je do prostytucji. W ten sposób czerpali korzyści finansowe. Kobiety były też sprzedawane innym osobom.

Jedna z pokrzywdzonych miała pracować jako opiekunka do dziecka. Kobieta była przewożona do różnych miejscowości na terenie czterech województw. Tam przestępcy zapewniali jej zakwaterowanie, usługi fryzjerskie, odzież i lekarstwa. Zmuszali jednocześnie 22-latkę do przydrożnej prostytucji. W maju 2018 roku kobieta została sprzedana za 5 tys. zł obywatelowi Bułgarii, który głodził pokrzywdzoną i wielokrotnie wykorzystywał seksualnie.

Grupę rozbili funkcjonariusze z Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Od kwietnia do października ubiegłego roku policjanci przeprowadzili sześć realizacji na terenie województw: lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego oraz kujawsko – pomorskiego. W efekcie działań zatrzymali siedem osób, z czego pięć było narodowości bułgarskiej.

Pięciu zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu ludźmi oraz czerpania korzyści z uprawiania prostytucji, natomiast dwóm pozostałym zarzuty dotyczące udzielenia pomocy w przerwaniu ciąży. Wobec sześciu podejrzanych Sąd Rejonowy Lublin – Zachód w Lublinie zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztowań, jedna zaś otrzymała dozór policji, musiała też wpłacić poręczenie majątkowe. Ma też zakaz opuszczania kraju.

(fot. lublin112)

26 komentarzy

  1. Trochę się czepię tytułu-powinno być raczej: Oferowali pracę DLA opiekunki…

  2. Każda jedna wiedziała na co się pisze ale jak się pracować nie chce tylko du..ą zarabiać taka prawda Wioleta.

  3. 5 000zł za kobietę… Faceci, już wiecie czemu do swoich mówicie – moja najdroższa ??

  4. kara śmierci odstraszyła by

  5. Nie odstraszyła by, czapa jest na raz i po ptakach. Ale jak by musiał dożywotnio zapie… w przysłowiowym kamieniołomie czy tojtojki myć i wpier… dostawać za byle g.. to by poczuł że to kara. Kiedyś podobno robili badania w więzieniach w Polsce zanim zniesiono KS i okazało się że bardziej bano się dożywotki ( w tamtych warunkach) niż czapy.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo