Oferowali pracę jako opiekunka dla dzieci. Kobiety były zmuszane do przydrożnej prostytucji

Zakończyło się śledztwo w sprawie grupy przestępczej, która m.in. na terenie naszego regionu werbowała kobiety do pracy a następnie zmuszała je do prostytucji. Niektóre z kobiet były sprzedawane.

Do Sądu Okręgowego w Lublinie wpłynął akt oskarżenia w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, która od marca do sierpnia 2018 roku działała w województwie lubelskim a także na Mazowszu i Podkarpaciu oraz w województwie łódzkim. Jej członkowie wykorzystywali ciężką sytuację kobiet i oferowali im różnego rodzaju zatrudnienie. Następnie zaś zmuszali je do prostytucji. W ten sposób czerpali korzyści finansowe. Kobiety były też sprzedawane innym osobom.

Jedna z pokrzywdzonych miała pracować jako opiekunka do dziecka. Kobieta była przewożona do różnych miejscowości na terenie czterech województw. Tam przestępcy zapewniali jej zakwaterowanie, usługi fryzjerskie, odzież i lekarstwa. Zmuszali jednocześnie 22-latkę do przydrożnej prostytucji. W maju 2018 roku kobieta została sprzedana za 5 tys. zł obywatelowi Bułgarii, który głodził pokrzywdzoną i wielokrotnie wykorzystywał seksualnie.

Grupę rozbili funkcjonariusze z Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Od kwietnia do października ubiegłego roku policjanci przeprowadzili sześć realizacji na terenie województw: lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego oraz kujawsko – pomorskiego. W efekcie działań zatrzymali siedem osób, z czego pięć było narodowości bułgarskiej.

Pięciu zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu ludźmi oraz czerpania korzyści z uprawiania prostytucji, natomiast dwóm pozostałym zarzuty dotyczące udzielenia pomocy w przerwaniu ciąży. Wobec sześciu podejrzanych Sąd Rejonowy Lublin – Zachód w Lublinie zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztowań, jedna zaś otrzymała dozór policji, musiała też wpłacić poręczenie majątkowe. Ma też zakaz opuszczania kraju.

(fot. lublin112)

27 komentarzy

 1. „Bułgarzy”

 2. Za takie coś to powinno się ich powiesić ,nie ma kary za takie krzywdy

 3. sprzedać kobietę, i to za 5 tysięcy złotych…
  proponuję sprzedawać „usługi” tych gości w więzieniu, a to co zarobią przeznaczać po części na ich utrzymanie za kratami, a resztę wysyłać pokrzywdzonym kobietom…
  po takiej kilkuletniej karze nikt, ABSOLUTNIE NIKT, nie parałby się sutenerstwem i stręczycielstwem! wystarczy, że by fama poszła w miasto…

 4. Zmieńcie może zdjęcie artykułu co? Albo od razu gołą piz.dę pokażcie…

 5. Ciekawe jakie kary dostaną. Przestępstwo jest okrutne, ale kodeks karny i interpretacje godne Ukrainy i Prl-u. Gdzie w takich przypadkach są feministki? Nima. Zajęte walką o aborcje.

 6. Ile dostaną? 2 lata w zawieszeniu czy może rok bezwzględnego więzienia ze wszystkimi wygodami o jakich bezdomni mogą jedynie marzyć. No ale bezdomność to nie przestępstwo.

 7. Cyganeria?

 8. ktoś chędożył takie przydrożne? jak to jest? bom ciekaw okrutnie.

 9. 112 lublin to lubi widocznie

 10. Taką grupę powinno się od razu do wapna lub zastrzelić przy „próbie ucieczki” A później na mięso do zoo.

 11. Jurand ze Spychacza

  Chudzinka, nie jadła kolacji.

 12. Trochę się czepię tytułu-powinno być raczej: Oferowali pracę DLA opiekunki…

 13. Każda jedna wiedziała na co się pisze ale jak się pracować nie chce tylko du..ą zarabiać taka prawda Wioleta.

 14. 5 000zł za kobietę… Faceci, już wiecie czemu do swoich mówicie – moja najdroższa ??

 15. kara śmierci odstraszyła by

 16. Nie odstraszyła by, czapa jest na raz i po ptakach. Ale jak by musiał dożywotnio zapie… w przysłowiowym kamieniołomie czy tojtojki myć i wpier… dostawać za byle g.. to by poczuł że to kara. Kiedyś podobno robili badania w więzieniach w Polsce zanim zniesiono KS i okazało się że bardziej bano się dożywotki ( w tamtych warunkach) niż czapy.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7558zł 0.45%
  • GBP 4.9028zł 0.19%
  • EUR 4.4123zł 0.24%
  • CHF 4.1005zł 0.27%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Będzie można zjeść i pomóc innym. Zbiórka krwi połączona z imprezą foodtrucków
  W Ogrodzie Saskim w Lublinie odbędzie się filozoficzny piknik rodzinny
  Motocyklowe dni #NeverStopChallenging w Lublinie
  Odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Kolejna gra miejska. Tematem przewodnim będzie magiczny Lublin