Odwołano zarząd Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie. Powodem nie najlepsza sytuacja spółki

O nie najlepszej sytuacji lubelskiego MOSiR-u wiadomo od dawna. Przyniosło to konsekwencje dla zarządu miejskiej spółki. Odwołany został prezes, jego zastępca, a także członek zarządu.

Rada Nadzorcza Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie Sp. z o.o. podjęła dziś uchwały w sprawie odwołania zarządu. Ze swoimi stanowiskami pożegnali się: Prezes Zarządu Jacek Czarecki, Wiceprezes Zarządu Mirosław Kasprzak oraz Członek Zarządu Krzysztof Komorski.

Powodem takiej decyzji są analizy aktualnej sytuacji lubelskiego MOSiR-u. Dlatego też zapadła decyzja o zmianie zarządu w celu zapewnienia skutecznej realizacji bieżących zadań. Chodzi też o odpowiednie przygotowanie miejskiej spółki do wyzwań inwestycyjnych stojących przed nią w najbliższej przyszłości.

Na nowego Prezesa Zarządu MOSiR-u powołany został Marek Spuz vel Szpos. Jest on absolwentem Politechniki Lubelskiej. W latach 2002-2016 pracował w Krajowej Spółce Cukrowej, był m.in. dyrektorem zarządzającym Cukrowni „Rejowiec” i prezesem Fabryki Cukierków „Pszczółka”. W marcu 2015 r. został prezesem Krajowej Spółki Cukrowej. Od marca 2016 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie zarządza m.in. stadionem Arena Lublin, kompleksem Aqua Lublin, lodowiskiem Icemania, halą Globus, ośrodkiem sportów zimowych Globus Ski, Akademią Małego Szofera, Miasteczkiem Ruchu Drogowego, Centrum Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. Łabędziej, halą sportowo-widowiskową przy Al. Zygmuntowskich, stadionem lekkoatletycznym, piłkarsko-żużlowym przy Al. Zygmuntowskich, czy też ośrodkiem Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim.

(fot. MOSiR)

Zobacz również

26 komentarzy

 1. Socjalizm hula w najlepsze. Zaciągamy długi. Budujemy obiekty prestiżowe lecz niedochodowe. Tworzymy centralny zarząd dla wszystkiego. Powołujemy swoich dyrektorów od wszystkiego. Ponosimy astronomiczne koszty utrzymania martwych obiektów. Nie mamy pieniędzy na faktyczną działalność, bo spłacamy długi miasta za beznadziejne inwestycje. A teraz nowa ekipa ma to wszystko odczarować. Wiemy, że jej się to nie uda, ale ogłosiliśmy światu, że zrobiliśmy jakiś ruch ku naprawie. Za rok kolejna przesiadka na karuzeli stanowisk. Wodzirej tego balu nazywa się Żuk. Następcą będzie Krawczyk.
  Już jest projekt stadionu żużlowego, ale do czasu jego wybudowania zniknie klub żużlowy, bo właściciel nie będzie chciał uczestniczyć w kosztach utrzymania stadionu. I znów zostaniemy z ręką w nocniku. Tak rządzą mędrcy lokalnej ekonomii.
  Dla przypomnienia, podatnik ma na utrzymaniu:
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie zarządza m.in. stadionem Arena Lublin, kompleksem Aqua Lublin, lodowiskiem Icemania, halą Globus, ośrodkiem sportów zimowych Globus Ski, Akademią Małego Szofera, Miasteczkiem Ruchu Drogowego, Centrum Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. Łabędziej, halą sportowo-widowiskową przy Al. Zygmuntowskich, stadionem lekkoatletycznym, piłkarsko-żużlowym przy Al. Zygmuntowskich, czy też ośrodkiem Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Plus gaże dyrektorskie.

 2. W MKK też by się porządki przydały

 3. Szkoda że dopiero teraz – ta miejska spółka nie jest rentowna od dłuższego czasu – ale nie martwcie się odwołany zarząd tak jak poprzednik Pan Prezes Grodzki – odnajdzie się w developerce ! Lublin Miastem Develorozwoju !

 4. Zawód prezes, czytam i śmiać mi się chce. Barejo wróć 😀

 5. Jacy ci prezesi są zapobiegliwi. Szczególnie z doświadczenia w MPWiK!

 6. Śmiech na sali

 7. Może w końcu pójdą po rozum do głowy i zejdą trochę z cen, bo są kosmiczne w porównaniu do innych ośrodków

 8. Czemu żadna spółka miejska w lublinie nie przynosi zysków tylko straty ?? Ciekawe czy te gwiazdy z zarządu znalazły by prace na stanowiskach kierowniczych w prywatnych firmach i czy ta firma by przetrwała z tak ekskluzywnymi pracownikami co rządzą w mieście. Oni z głodu pozdychają jak PO straci władze w mieście!!! Ja bym proponował wam podnieść ceny jeszcze dwukrotnie. Bo powiedzenie jest zbędne „pazerny dwa razy traci „.

 9. Gdyby ceny były inne, moze wyglądałoby to inaczej. Mniejsze ceny=wiecej ludzi=większy zarobek.

 10. Wiecie jaka była pierwsza decyzja nowego prezesa ?. REMONT gabinetu!!!!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dzień Ziemi na UMCS
Rekrutacje do drużyny futbolu amerykańskiego Tytani Lublin
WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej