Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Odwołali wiceprezesa, teraz znów powołują. Zarząd lubelskiego lotniska ponownie dwuosobowy

Zbyt długo fotel wiceprezesa Portu Lotniczego Lublin nie stał pusty. Zapadła decyzja, iż nadeszła konieczność podjęcia przez spółkę nowych zadań.

Od czwartku 8 lipca Port Lotniczy Lublin znów ma wiceprezesa. Rada nadzorcza spółki podjęła bowiem decyzję, aby powołać na to stanowisko Włodzimierza Wysockiego. Tym samym jest to jego powrót do pracy na lubelskim lotnisku. Od 2008 roku był on bowiem członkiem rady nadzorczej Portu, zaś w latach 2016-2019 pełnił stanowisko wiceprezesa.

Jak wyjaśnia Piotr Jankowski z Portu Lotniczego Lublin, podejmując uchwałę o powołaniu Włodzimierza Wysockiego w skład zarządu, rada nadzorcza uwzględniła jego wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania i nadzoru nad spółką. Do tego dochodzi konieczność podjęcia przez spółkę nowych zadań po okresie związanym z sytuacją sanitarną spowodowaną COVID-19.

Przypomnijmy, w marcu rada nadzorcza postanowiła, że z uwagi na trudną sytuację w branży lotniczej, która została spowodowana pandemią, lotniskiem będzie kierowała tylko jedna osoba. Miało to na celu minimalizowanie kosztów. Tym samym odwołany został ówczesny wiceprezes Portu Jacek Szczot.

(fot. lublin112.pl)

21 komentarzy

  1. Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

    W Polsce ludzie są wysoko wyspecjalizowani i tak ja specjalista chirurg od lewej nogi (cy ręki) za cholerę nie weźmie się za prawą nogę,(czy rękę), tak prezes nie ruszy prac przynależnych wiceprezesowi, czy (nie daj Boże) sprzątaczce).
    Mało tego, on se sam kawy nie zrobi jak sekretarka, czy asystentka ma akurat urlop. Przecież nie po to studiował 8-10 lat zostawanie prezesem, żeby teraz nagle robić to co jego 5 kierowników (!).

  2. A odda pan nowy stary viceprezes odprawę czy nie?

    • Właśnie o to miałem zapytać. Jak tak będą go zwalniali i na nowo powoływali to na paliwo do samolotów zabraknie.

  3. Tak dochodowe lotnisko to powinno mieć co najmniej 5 wiceprezesów z pis.

Z kraju