Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kilka dni przed otwarciem zrewitalizowanego skweru pojawili się na nim wandale

Jeszcze przed oficjalnym oddaniem mieszkańcom reprezentacyjnego miejsca w Janowie Podlaskim, skwer znalazł się w zainteresowaniu wandali. Nastolatkowie już zostali zatrzymani.

Na najbliższy czwartek zaplanowane zostało uroczyste otwarcie zrewitalizowanego skweru przy placu Partyzantów w Janowie Podlaskim. Po trwających dłuższy czas pracach powstało reprezentacyjne miejsce, które już teraz gromadzi rzesze mieszkańców. Wiele osób chwali pomniki koni jak też kolorową iluminację fontanny.

Jednak skwer przyciągnął również wandali. Zniszczyli oni kilka płyt elewacyjnych nowego budynku. Wyrządzone przez nich straty zostały oszacowane na kwotę 3 tys. zł. Dzięki zainstalowanym w pobliżu kamerom monitoringu zostali zidentyfikowani a następnie zatrzymani. Jak się okazało, wszyscy byli nieletni. Jak zapowiada Wójt Gminy Janów Podlaski Leszek Chwedczuk, kary z pewnością nie unikną.

Jednak to nie jedyny problem występujący na nowym skwerze. Chodzi o osoby wchodzące do fontanny. Jak podkreśla Leszek Chwedczuk, fontanny nie należy mylić z basenem, gdyż zainstalowane są w niej dysze wodne oraz poprowadzone instalacje elektryczne do lamp. Z kolei woda nie nadaje się do kąpieli z uwagi na zastosowane środki chemiczne.

Kilka dni przed otwarciem zrewitalizowanego skweru pojawili się na nim wandale

(fot. UG Janów Podlaski)

8 komentarzy

 1. litewski_park_wodny_zaprasza

  haha fontanna bez basenu… CRINGE

 2. Krowie/u niestety nie wytlumaczy?

 3. Wygląda ciekawie mi się podobo

 4. No bydło chciało pobrodzić z koniami.

 5. przezież wsparcie pisu dla polski wschosniej skonczył sie ruiną wszytkich stadnin
  na tym pomniku powinin być najwyżej zwalony koń

 6. Ciemnota nie odróżnia basenu od fontanny….ciemnogród

 7. czasami z tymi partyzantami bylo jak z zolnierzami niby kiedys wykletymi…ale to nie moje czasy wandalizmu tez nie popieram’

 8. Małomiasteczkowa twarz

  wpuść chama do biura to atrament wypije, postaw janowiakom fontanne to się zaczną w niej kąpać