690 680 960

Odpowiedział na ogłoszenie o darowiźnie. Stracił pieniądze

Mieszkaniec powiatu opolskiego padł ofiarą oszustwa „na darowiznę”. Mężczyzna skuszony ogłoszeniem w sieci wpłacił oszustom 2 tys. złotych. Sprawą zajmują się policjanci.

Kilka dni temu 29-latek z powiatu opolskiego przeglądał wpisy na jednym z internetowych portali społecznościowych. Mężczyzna zauważył zamieszczoną przez osobę podającą się za mieszkankę Belgii informację o zamiarze przekazania darowizny w wysokości 65 tysięcy euro.

Zainteresowany niecodziennym wpisem nawiązał rozmowę z jego autorem, przekazał swój numer telefonu i zapytał o szczegóły przekazania darowizny. Mężczyzna uzyskał informację, iż warunkiem otrzymania darowizny jest przekazanie 400 złotych na podane mężczyźnie konto. Mieszkaniec gminy Chodel zdecydował się wpłacić pieniądze w żądanej kwocie oraz następne 1600 złotych, które polecił mu wpłacić rzekomy pełnomocnik mieszkanki Belgii.

Kiedy jednak „darczyńcy” do sfinalizowania darowizny i dodatkowo zażądali 1200 euro, 29-latek postanowił powiadomić policję. Okazało się, że mężczyzna padł ofiarą oszusta. Sprawą zajmują się policjanci.

(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. Chwycił przynęte i o to im chodziło , baran myślał źe za darmo ktoś jego obdarzy fortuną?? Nic nie ma za darmo , tak jak nic nie ginie , tylko zmienia włściciela.

 2. haahahaha.
  Dziękuję, pośmiałem się.

 3. hahaha-trzeba myśleć.

 4. mlode to glupie i pazerne

 5. tylko 65 tys euro…malizna…do mnie przychodziły maile od prawnika z Anglii, że dostałam spadek w wysokości 1300000 funtów, bo ktoś umarł…i miał takie samo nazwisko jak ja…czyli Małgorzata hahahaha…popisałam sobie z tym oszustem…i zapytałam co mam zrobić…skoro to „nazwisko” nosi obecnie w Polsce 585 892 kobiet …i będzie spora konkurencja…i wypada 2,2 funta na spadkobiercę :)…

 6. Darowizny to tylko Tadek z Torunia potrafi przyjmować. Uczta się od najlepszych!

Kursy walut

 • USD 4.476zł -0.17%
 • GBP 5.4484zł 0.19%
 • EUR 4.6976zł 0.02%
 • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy