Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Odpowie za umyślne potrącenie pieszego i ucieczkę z miejsca zdarzenia

Do policyjnego aresztu trafił 29-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego. Policjanci zarzucają mu umyślne potrącenie pieszego.

W środę krasnostawscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu krasnostawskiego. Jak informują mundurowi, mężczyzna podczas cofania volkswagenem celowo potrącił pieszego i odjechał.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w miejscowości Płonka w gminie Rudnik. Poszkodowany w wypadku 24-latek trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Śledczy ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Kodeks karny za umyślne uszkodzenie ciała skutkujące naruszeniem czynności narządu powyżej dni 7 przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5. Zatrzymany jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty, dodatkowo odpowie za prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu.

(fot. Policja)

13 komentarzy

 1. Nie wypowiem się, bo to było zdarzenie kryminalne, a nie drogowe. Atak/napaść nożem/bronią palną/rowerem/samochodem na człowieka. Natomiast za kierowanie pojazdem nie dopuszczonym do ruchu to się dostaje mandat oraz rachunek z UFG.

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   Swoją drogą, zdarzeniem kryminalnym, a nie drogowym powinna być każda sytuacja, w której ktoś zostaje poszkodowany przez osobę prowadzącą samochód nielegalnie, czyli np. jest pijany, ma cofnięte uprawnienia albo zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

   Jeśli ktoś prowadzi samochód, a robi to nielegalnie, to nie jest kierowcą, tylko bandytą uzbrojonym w niebezpieczne narzędzie.

 2. Jak czytam o tych grożących karach ,to duma mnie rozpiera w jakim wspaniałym kraju przyszło mi żyć ,gdzie każdego przestępce czeka zaslużona kara a wszystkie wyrządzone przez niego szkody zostaną przez niego naprawione .Ale oglądając programy typu „interwencja ” , „państwo w państwie „, „sprawa dla reportera ” itp. czar pryska i widać ze „sprawiedliwość ” mamy tylko na papierze

 3. Dodaj jeszcze „Nie da się ukryć” o kaście na TVP-info !

 4. o 21.00

 5. Lublin wolny od pis.

  W tym rejonie jest dużo bandytów. Druga sprawa skąd wiadomo że to było umyślne? Przecież cofal.

  • Masz rację, jeśli mu kury PO..ały lusterka wsteczne i tylną szybę to słynny sąd w Zamościu go uniewinni.

 6. Jest już zwiastun filmu Zenek.

 7. Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

  Bezkarność bandytów drogowych sprawiła, że pospolici bandyci coraz częściej zamiast po nóż czy kij, sięgają po samochód, jeśli chcą komuś wyrządzić krzywdę.

 8. Sprytny gosc. Najlepiej zaatakowac kogos samochodem. Trzeba tylko mandat, wyplacic ofierze troche grosza i pozegnac sie z prawkiem na rok. Ale do wiezienia sie nie pojdzie. Gosc ma leb na karku. Dobrze to wykombinowal.

  • kolo, co ty pleciesz, słynny sąd w Zamościu go uniewinni i każe przeprosić za roztargnienie!

 9. i po to PIS chce sądy opanować , zacznie od zamykania opozycji i niewiernych

 10. Szkoda że nikt nie napiszę że potrącony był pod wpływem