Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Odpalił petardy na Arenie Lublin i rzucił w trybuny. Przez najbliższe lata nie wejdzie na stadion

Mieszkaniec Jarosławia podczas meczu odpalił petardy i rzucił nimi w kierunku trybun. Został zatrzymany podczas opuszczania stadionu. Usłyszał już zarzuty.

W środę około godziny 20:00, podczas odbywającego się na Arenie Lublin meczu pomiędzy drużynami Motor Lublin a JKS Jarosław, jeden z kibiców odpalił dwie petardy. Następnie rzucił nimi w kierunku trybun. Spotkanie oglądało blisko 1 800 osób, na szczęście nikomu się nic nie stało.

Natychmiast rozpoczęło się ustalanie, kto złamał zakaz posiadania materiałów pirotechnicznych. Podczas przeglądania nagrań monitoringu ujawniono sprawcę, który następnie został zatrzymany po zakończonym meczu. Gdy młody mężczyzna opuszczał stadion, czekali tam na niego już policjanci.

Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Jarosławia. Mężczyzna usłyszał zarzut z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Jej wymiar to 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz dozór kuratora. Do tego przez najbliższe 3 lata będzie go obowiązywał zakaz stadionowy.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie w trybie przyspieszonym doprowadzili go dzisiaj do sądu.

(fot. lublin112)
2016-08-19 22:01:54

12 komentarzy

 1. Ale musiał być tłok na Arenie.

 2. Dobrze sk..

 3. BARDZO DOBRZE CIULOWI..BOHATER PRZEĆ CH…TYLKO JESZCZE BY SIĘ GRZYWNA PRZYDAŁA I TO PARĘ SETEK ABY OSTUDZIĆ EMOCJE ZA NAJBLIŻSZE 3 LATKA. .

  • Studętkom jezdem to wiem, że...

   Najbardziej trafiłyby mu do przekonania i na długo zostałyby w pamięci stosownej intensywności bęcki po niższej części pleców

 4. Kurka – wielki mecz, wielkie drużyny, wielka strata…. Paranoja jakaś – uciecha dla małpek wypuszczonych z zoo. Nie wiem jak w Jarosławiu, ale w Lubinie połowa tych pseudo kibiców nawet nie zna składu tej marnej drużyny, ale ślepo oddani nie wiadomo czemu, lub komu. Może dla ludzi, którzy ledwo podstawówkę skończyli to jakaś radość.

 5. Pewnie się zdziwił cwaniaczek….

 6. przy wejściu na stadion nikt nie sprawdza personaliów, więc jak ten zakaz działa? Pytam z ciekawości.

 7. 1800 widzów na meczu Motoru? Na arenie tylko Motor? Dobre 😀