Oddali krew, otrzymali choinki (zdjęcia)

W ramach akcji „Od serca na święta” zorganizowanej przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie wspólnie z Centrum Spotkania Kultur oraz lubelskim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa udało się zebrać 14 litrów krwi.

Pierwsi chętni do oddania krwi czekali w gotowości już zanim na Plac Teatralny przyjechał mobilny punkt poboru – tzw. krwiobus. Najcenniejszy lek jakim jest krew udało się oddać tego dnia 31. osobom. Poza przysługującym posiłkiem regeneracyjnym, na honorowych krwiodawców czekały choinki z lasów Nadleśnictwa Puławy oraz świąteczne upominki przygotowane przez organizatorów wydarzenia. Łącznie udało się zebrać 14 litrów krwi.

– To bardzo dobry wynik – podkreśla Paweł Filip z Działu Promocji i Marketingu RCKiK w Lublinie. – Cieszymy się, że w okresie przedświątecznym udało się zasilić nasze zasoby krwi i jej składników, tym bardziej, że w obliczu pandemii ich deficyt stanowi duży problem dla potrzebujących.

Do akcji, oddając krew, przyłączył się również wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa. Świąteczną zbiórkę krwi wsparła również obecnością liczna grupa motocyklistów.

– Ogromne wyrazy wdzięczności należą się zarówno wszystkim uczestnikom, jak i naszym partnerom, bez których nie udałoby się przeprowadzić akcji „Od serca na święta”. Oddając krew ratujemy niejedno ludzkie życie, dlatego warto dzielić się tym cennym darem z potrzebującymi. Cieszę się, że jako Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie mogliśmy się włączyć w organizację tak szczytnego przedsięwzięcia – podsumowuje dyrektor lubelskiej dyrekcji, dr inż. Marek Kamola.

(fot. RDLP)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia