690 680 960

Odbędzie się kolejne spotkanie informacyjne dotyczące planowanej budowy obwodnicy Łęcznej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprasza na drugie spotkanie informacyjne dotyczące planowanej budowy obwodnicy Łęcznej w ciągu drogi krajowej nr 82. Przedstawione zostaną na nim m.in. propozycję nowego wariantu trasy.

Spotkanie odbędzie się 9 września o godz. 16 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej przy ul. Piłsudskiego 12. Projektanci przedstawią szczegółowo aktualne warianty przebiegu drogi i odpowiedzą na wszystkie pytania. Zaprezentowany i omówiony zostanie również nowy wariant społeczny, który projektanci opracowali po pierwszej turze spotkań z mieszkańcami.

Zarówno w trakcie spotkania, jak i po jego zakończeniu, każdy może zgłosić na specjalnym formularzu swoje propozycje, przekazać ewentualne uwagi lub sugestie dotyczące proponowanych rozwiązań projektowych.

Wypełniony i podpisany formularz (do pobrania poniżej) można przesłać pocztą tradycyjną na adres Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie, ul. Ogrodowa 21 20-075 Lublin lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: sekretariat_lubli[email protected]. Wnioski należy przesyłać do 23 września 2022 r.

Co dalej?

Planowana obwodnica będzie drogą jednojezdniową klasy GP (główna ruchu przyspieszonego), dwupasową, o szerokości jezdni 7 m. Obecny etap prac projektowych pozwoli wskazać jej najkorzystniejszy wariant przebiegu oraz umożliwi złożenie wniosku o uzyskanie decyzji środowiskowej (DŚU).

Kolejnym etapem będzie wykonanie elementów koncepcji programowej, która uszczegółowi rozwiązania dla wskazanego w DŚU wariantu trasy oraz określi wytyczne dla projektu budowlanego.  W dalszej perspektywie, kolejne prace przygotowawcze obejmą zlecenie m.in. opracowania projektu budowlanego i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Po jej uzyskaniu zostanie przeprowadzona procedura związana z wykupem nieruchomości pod planowaną inwestycję w wybranym wariancie.

Formularz wniosku
Formularz​_Wniosku.pdf 0.75MB
Mapa orientacyjna
DK82OL​_Orientacja.pdf 34.54MB
Wariant B – społeczny
DK82OL​_Sytuacja​_SI​_-​_WB.pdf 5.71MB
Wariant I
DK82OL​_Sytuacja​_SI​_-​_W1.pdf 4.08MB
Wariant 2 z podwariantem
DK82OL​_Sytuacja​_SI​_-​_W2​_Podwariant.pdf 4.19MB

(fot. zwiedzajlubelskie.pl)

6 komentarzy

 1. A czy wiadomo coś na temat przebiegu nowej drogi z Lublina do Łęcznej?

 2. Wiadomo że będzie rozbudowana droga 2020L od Leopoldowa do Piotrówek Pierwszy od 0+034 km do 1+800 termin wykonania 15 czerwca 2023r .

 3. Znowu zjedzie się pieniaczy i przeciwników trasy. Dla mieszkańców miasta to inwestycja pierwszej potrzeby, do tego zakaz tranzytu przez miasto dla ciężarówek. Byłoby o niebo bezpieczniej, ciszej i czyściej bez smogu. I oczywiście, jedyny rozsądny wariant to ten, odciążający ruch nad jeziora.

 4. Komu to potrzebne?

 5. I co niby wniesie ta obwodnica ?
  Strata pieniędzy i czasu. Ile trwa przejazd przez łęczną teraz? Dla kilku ciężarówek wylewać beton. Brak słów

Kursy walut

 • USD 4.4012zł 0.87%
 • GBP 5.3195zł 0.02%
 • EUR 4.6147zł 0.12%
 • CHF 4.7848zł -0.04%

Polub nas